kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono bendrojo ugdymo švietimo įstaigų IG-IVG (9-12) klasių mokinių konferencija „Man visi geri ir visus myliu“, skirta 150-osioms Juozo Tumo-Vaižganto gimimo metinėms ir Tarptautinei tolerancijos dienai paminėti

Lapkričio 8 dieną, penktadienį, Rukainių bendruomenės centre vyko jau 4-oji Vilniaus rajono bendrojo ugdymo švietimo įstaigų IG-IVG (9-12) klasių mokinių konferencija „Man visi geri ir visus myliu“ (Vaižgantas). Šiais metais ji buvo skirta 150-osioms Juozo Tumo-Vaižganto gimimo metinėms ir Tarptautinei tolerancijos dienai paminėti. Joje buvo siekiama integruoti mokinių lietuvių kalbos ir literatūros žinias bei socialinį-pilietinį ugdymą. Konferencijos tikslai – aptarti Juozo Tumo-Vaižganto darbų ir idėjų aktualumą šiandienos mokyklai, visuomenei; ugdyti toleranciją dėl lyties, rasės, tautybės, kalbos, socialinės padėties, negalios, tikėjimo, įsitikinimų ar kt. pažiūrų.


Konferencijoje dalyvavo Vilniaus rajono bendrojo ugdymo švietimo įstaigų IG–IVG (9-12) klasių mokiniai (Šumsko ir Pakenės Česlovo Milošo pagrindinių mokyklų, Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko, Kalvelių Stanislavo Moniuškos, Avižienių, Mickūnų, Paberžės šv. Stanislavo Kostkos, Marijampolio Meilės Lukšienės, Rukainių gimnazijų). Konferencijos dalyviai, remdamiesi Vaižganto citata „Man visi geri ir visus myliu“, formulavo savo pranešimų temas. Džiugu, kad konferencijoje didelis dėmesys buvo skirtas ir Tolerancijos dienai. 2019 metų idėja – Tolerancijos švyturys. Kaip simbolis jis reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Tad pranešėjai pasakojo apie gražiausią ir giliausią jausmą žmogaus gyvenime, dalijosi mintimis, kaip mylėti visus ir nepamiršti savęs, kuo Vaižgantas yra aktualus šiandien. Mokiniai svarstė: jei Vaižgantas gyventų dabar, jis būtų vadovas ugdytojas ar „koučeris“? Konferencijos dalyviai ne kartą pabrėžė, kad Juozas Tumas-Vaižgantas – atjautos ir pagarbos kitam žmogui pavyzdys. Didelio susirinkusiųjų susidomėjimo sulaukė nuoširdus, gerą ryšį, pasitikėjimu grįstą bendradarbiavimą iliustruojantis Avižienių gimnazijos mokinių ir mokytojų pristatymas „Gerumas gimsta mumyse“. Renginio pabaigoje organizatoriai pasiūlė dalyviams grupėse apmąstyti žodžio „tolerancija“ reikšmę ir pristatyti savo mintis susirinkusiems.

Konferencijos organizatorės (Rukainių gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Oksana Aleknavičius ir Lilija Jeremejeva, socialinė pedagogė Jovita Gilevič) dėkoja visiems dalyvavusiems, kurie susirinko pasidalyti patirtimi ir aptarti aktualius jiems klausimus bendraudami neformalioje aplinkoje. Mokytojos tikisi, kad šioje konferencijoje kiekvienas rado atsakymą į klausimus, kas yra pakantumas, kokių pasitaiko netolerancijos atvejų mokykloje, klasėje, kur yra tolerancijos ribos, kas yra abejingumas, ar dar yra tokių gerų, nuoširdžių, galinčių visada padėti žmonių, Vaižganto žodžiais tariant, „deimančiukų“, mūsų dienomis.

Vilniaus r. Rukainių gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos metodininkės
Lilija Jeremejeva ir Oksana Aleknavičius

Shadow up