kaires_puses_index
Naujienų prenumerata
 
 
 
  
  

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Vilniaus rajono vietinio reguliaraus susisiekimo maršrutiniuose autobusuose stiprinama keleivių kontrolė

Nuo šiol Vilniaus rajono teritorijoje Vilniaus rajono savivaldybės įsteigtuose priemiestiniuose maršrutuose pagal patvirtintus tvarkaraščius bus vykdoma ne tik vežėjų ir jų ekipažų, tačiau ir keleivių kontrolė.


Vilniaus rajono savivaldybė, siekdama vykdyti efektyvų keleivinio transporto maršrutų tinklą Vilniaus rajone, aprūpinti gyventojus kokybiškomis viešojo transporto paslaugomis bei stiprinti kontrolės procedūrų kokybę ir užtikrinti kokybišką klientų aptarnavimą, š. m. lapkričio 6 d. pasirašė naują sutartį su UAB „Dorsimus“, kuri vykdydama Vilniaus rajono visuomeninio transporto kontrolės funkcijas, patikrinimų metu turės vaizdą įrašančias kameras. Kontrolieriams dirbti su vaizdo kameromis leidimus išdavė Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija. Apie filmuojamą patikrą keleivius informuos ant kontrolierių aprangos pritvirtintas lipdukas su užrašu „Vykdomas vaizdo stebėjimas“. Keleivinio transporto kontrolės patikrinimų metu kyla daug ginčytinų situacijų ir abiejų pusių nesusikalbėjimų, todėl nustačius pažeidimą tikimasi greičiau ir objektyviau išnagrinėti ginčytinas situacijas, išvengti interpretacijų kilus konfliktui tarp keleivio, vairuotojo ir kontrolieriaus.

Didelė Vilniaus rajono gyventojų dalis kone kasdien naudojasi viešuoju transportu. Tai ir moksleiviai skubantys į ugdymo įstaigas, ir dirbantieji, ir pensinio amžiaus žmonės, kuriems tenka apsilankyti poliklinikoje, parduotuvėje ar nuvykti į bažnyčią ir kt.

Rajono gyventojai dažnai kreipiasi į Vilniaus rajono savivaldybės administraciją dėl papildomų reisų įsteigimų ar likviduotų maršrutų grąžinimo, motyvuodami tuo, kad ne visada pavyksta pirmuoju rytiniu autobusu spėti į darbą ar paskutiniu vakariniu autobusu grįžti namo. Vilniaus rajono savivaldybė analizuodama maršrutus remiasi parduodamų bilietų skaičių ataskaitomis, kuriose pastebima, kad tam tikrose trasų atkarpose parduotų bilietų skaičius yra pernelyg mažas, todėl yra pagrindas atsisakyti kai kurių maršrutų, o tai reiškia, kad gyventojai gali netekti patogaus susisiekimo.

Keleiviai, besinaudojantys viešuoju transportu, įsigijus važiavimo bilietą privalo reikalauti iš vairuotojo faktinio bilieto – keleivio dokumento, suteikiančio teisę važiuoti autobusu. Įsigyti bilietą yra svarbu ir dėl to, kad įvykus eismo įvykiui, draudimo atveju keleiviai neliktų be įrodymo, kad tuo metu buvo autobuse. Dažniausiai atsakomybė už tai, kad keleivis važiuoja be bilieto, tekdavo autobuso vairuotojams, tačiau ir pats keleivis, vadovaudamasis 2011 m. balandžio 13 d. patvirtintomis Keleivių ir bagažo vežimo kelių transportu taisyklėmis, turi reikalauti išduoti bilietą. Keleivis privalo įsigyti ir saugoti bilietą iki kelionės pabaigos, pateikti juos ekipažui ar kontrolę vykdančiam pareigūnui reikalaujant. Keleiviams, perkantiems bilietą su nuolaida, yra būtinas dokumentas, suteikiantis šią teisę į lengvatą. Patikrinimų metu kontrolieriai susiduria su problema, kad keleiviai įsigiję lengvatinį bilietą negali pateikti reikiamo dokumento. Tai ypač taikytina moksleiviams. Primename, kad atsakomybė už vaikų važiavimą be bilieto ar įsigijus bilietą su nuolaida ir nepateikus reikiamo dokumento tenka tėvams ar globėjams.
 

Baudos, gresiančios už važiavimą be bilieto

- Keleiviams, įsigijusiems važiavimo bilietą su nuolaida, tačiau nepateikusiems reikiamų dokumentų, patvirtinančių teisę į transporto lengvatas, už važiavimą keleivinėmis kelių transporto priemonėmis skiriama bauda nuo 10 iki 14 Eur.

- Keleiviams, už važiavimą be bilieto keleivinėmis kelių transporto priemonėmis arba įsigijusiems važiavimo bilietą su nuolaida, bet neturintiems teisės į transporto lengvatas, skiriama bauda nuo 16 iki 30 Eur (Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 446 str.).

 
Gerbiami keleiviai, sumokėję už važiavimą, reikalaukite, kad vairuotojai išduotų bilietus pagal nustatytas kainas. Saugokite bilietą iki kelionės pabaigos – tai garantuoja žalos atlyginimą eismo nelaimės atveju. Jūsų sąmoningumas ir atsakomybė įsigyjant bilietą sumažintų vežėjų nuostolius, o tai padėtų įsteigti papildomus gyventojų prašomus maršrutus ir užtikrintų Jūsų pačių saugumą.

Vilniaus rAjono SAVIVALDYBĖS merĖ
 Marija Rekst

Biudžetinė įstaiga Vilniaus rajono savivaldybės administracija

Rinktinės g. 50, LT-09318 Vilnius tel.: (8-5) 275 1990
       (8-5) 275 1961
       (8-5) 275 6925
El.p.: vrsa@vrsa.lt
Juridinių asmenų registras įstaigos kodas 188708224

Darbo laikas:
I - IV - nuo 7:30 val. iki 16:30 val.
V – nuo 7:30 val. iki 15:15 val. Pietų pertrauka:
nuo 11:30 val. iki 12:15 val.
 
Naujas vartotojas
Pamiršau slaptažodį
Renginių kalendorius
    2019     
Lapkritis
P A T K Pn Š S
    010203
04050607080910
1112
13
14151617
18192021222324
252627282930 
Artimiausi renginiai
E. Guobytės tapybos paroda
2019-11-04
Vilniaus rajono Nemenčinės daugiafunkcinio kultūros centro Bezdonių sk.
L. Ždanovič molio dirbinių paroda
2019-11-05
Vilniaus rajono Nemenčinės daugiafunkcinio kultūros centro Buivydžių sk.
„Lenkų tradicijos mano širdyje“ Vaikų ir jaunimo piešinių paroda
2019-11-10
Vilniaus rajono Nemenčinės daugiafunkcinio kultūros centro Maišiagalos sk.
Gražios raidės savaitė
2019-11-13
Vladislavo Sirokomlės muziejus
Edukacinė popietė skirta senjorams „Arbatos iš žolelių galia“
2019-11-15
Vilniaus rajono Nemenčinės daugiafunkcinio kultūros centro Kabiškių sk.

Video medžiaga
 
SVEIKINIMAS
Derliaus šventės proga
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

Shadow up