kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajone teikiama pavėžėjimo paslauga asmenims, kuriems labiausiai reikia pagalbos

Vilniaus rajono savivaldybė yra itin socialiai orientuota institucija. Savivaldybė yra palanki asmenims, kuriems labiausiai reikia kitų pagalbos: vaikams, neįgaliesiems, senyvo amžiaus gyventojams. Savivaldybė pagal galimybes sudaro savo gyventojams kuo palankiausias sąlygas gyventi ir veikti.


Vilniaus rajono neįgalūs ir vieniši pensinio amžiaus gyventojai gali naudotis pavėžėjimo paslauga. Paslaugą teikia Vilniaus rajono neįgaliųjų asociacija, disponuojanti  dviem automobiliais, pritaikytais neįgaliųjų asmenų poreikiams.

Asmuo su negalia pavėžėjimo paslaugos metu gali nuvykti ne tik į įstaigas esančias Vilniaus rajono ribose, bet ir vykti į bet tokią įstaigą šalies teritorijoje, pavyzdžiui, į reabilitaciją Palangoje.

Pavėžėjimo paslauga gali naudotis neįgalūs ir vieniši pensinio amžiaus Vilniaus rajono gyventojai. Užsiregistruoti kelionei galima paskambinus numeriu 8666 999 05.

Asmuo moka tik už faktiškai nuvažiuotą atstumą, už nieką kitą jis nemoka. O ir kaina simbolinė. Už kelionę iki 10 km reikės sumokėti 1 eurą, 11-20 km – 2 eurus, 21-30 km – 3 eurus ir t.t. Paslauga buvo apmokestinama minimaliai, siekiant išvengti piktnaudžiavimo ja atvejų. 

Ne visi neįgalūs asmenys turi kaimynų ar šeimos narių, kurie galėtų pavežti, palydėti. Dėl šios priežasties jie praleidžia vizitus pas gydytojus, atsisako galimybės nuvykti į reabilitaciją, atsiskiria nuo išorinio pasaulio, apsiriboja savo namais, neužsiima rekreacine veikla.

Vilniaus rajono neįgaliųjų asociacija siekia, kad teikiamomis paslaugomis turėtų galimybę naudotis kuo didesnis asmenų ratas. Asociacijos teikiama paslauga pirmiausiai siejama su siekiu padėti nuvykti iki įstaigų, teikiančių medicinines, reabilitacines ar socialines paslaugas. Taip pat tenkinami kiti neįgaliųjų poreikiai, pavyzdžiui, būtinybė apsipirkti ar apsilankyti renginyje, koncerte. Paslauga skatina tokių asmenų pilnavertiškesnį socialinį funkcionavimą, mažina socialinę atskirtį, oriai integruoja juos į visuomenės gyvenimą.

Specialiai parinktas vairuotojas ne tik padeda įlipti ir išlipti iš automobilio, bet ir paneša daiktus, krepšius. Vairuotojas privažiuoja prie pat įėjimo į namus. Važiuojant į, pavyzdžiui, Santaros klinikas, vairuotojas turi galimybę privažiuoti iki pat durų.

Vilniaus rajono savivaldybė iš savo biudžeto skiria lėšų vairuotojo etato išlaikymui, automobilių draudimui, remontui. Vilniaus rajono merė Marija Rekst džiaugiasi, kad institucija turi galimybių teikti pavėžėjimo paslaugas. „Kadangi visa tai kainuoja, labai džiugu, kad mūsų savivaldybė sugeba rasti biudžete lėšų pavėžėjimo paslaugai teikti. Su liūdesiu tenka pripažinti, kad dėl šeimos narių emigracijos, migracijos ir kitų priežasčių daug žmonių gyvena vieni. Džiugina savo ruožtu tai, kad vieniši ir neįgalūs mūsų rajono gyventojai turi galimybę naudotis teikiama pavėžėjimo paslauga, kuri padeda užtikrinti reikiamą medicininę ir kitą pagalbą, neleidžia jiems atsiskirti nuo pasaulio“, - teigia rajono vadovė.

M. Rekst patikino, kad dėl vis augančio gyventojų poreikio naudotis paslauga bus svarstomas asignavimų jai padidinimas. „Matome vis didėjantį pavėžėjimo paslaugos poreikį, todėl, planuodami kitų metų savivaldybės biudžetą, būtinai atsižvelgsime į tai ir spręsime dėl lėšų šiai paslaugai padidinimo“, - užtikrina Vilniaus rajono merė. 

Pavėžėjimo paslaugoms, kurios papildomai perkamos ir iš įvairių nevyriausybinių organizacijų (apie tai informuosime atskirai), Vilniaus rajono savivaldybė šiemet išleido apie 30 000 eurų.

Vilniaus rajono neįgaliųjų asociacijos pirmininkė Božena Nareiko sako, kad teikiama pavėžėjimo paslauga yra labai reikalinga. „Ši paslauga labai vertinama. Ilgai atsiminsiu atvejį, kuomet paskambino senyvo amžiaus gyventoja ir iš visos širdies dėkojo už suteiktą pagalbą, gyrė vairuotoją už tai, kad ne tik nuvežė į reikiamą vietą, bet netgi išvalė sniegą šalia namų. Kartais vairuotojas atlieka ir psichologo funkciją: išklauso žmogų, jo bėdas. Gyventojai yra labai dėkingi už jaučiamą žmogiškumą“, - džiaugiasi B. Nareiko.

Pirmą automobilį Ford Transit Custom, skirtą neįgaliųjų poreikiams bei kelionėms palengvinti, Vilniaus rajono neįgaliųjų asociacija gavo iš Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 2016 m. pabaigoje. Šioje transporto priemonėje, perduotoje panaudos pagrindais, yra 8 sėdimos vietos arba 7 sėdimos vietos +1 vėžimėlis.

Š.m. vasarį asociacijai perduotas antras naujas automobilis. „Peugeot Boxer Combi“ 9 vietų mikroautobuse, kuriame 3 vietos skirtos žmogui su neįgaliojo vežimėliu, įrengtas specialus keltuvas. Dėl jų judėjimo negalią turintys žmonės gali saugiai ir patogiai įriedėti į automobilį. Transporto priemonės pritaikytos oriai ir saugiai keliauti neįgaliajam ir kartu su juo keliaujančiam lydinčiam asmeniui. 

2018 metais, turėdama dar tik vieną automobilį, asociacija pavėžėjimo paslaugą suteikė 323 kartus.

Dar vienu mikroautobusu disponuoja ir Vilniaus rajono socialinių paslaugų centras. „Jis skirtas vežti neįgaliųjų reikmenis, technika, tačiau yra taip pat naudojamas nuvežti senyvo amžiaus asmenis į gydymo įstaigą ar vaikus iš socialinės rizikos šeimų“, - aiškina centro vadovė Beata Bartkienė.

Shadow up