kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Europos „Judumo savaitė“ Nemenčinės vaikų lopšelyje-darželyje

Džiaugiamės, kad drėgną rudens laikotarpį aktyviai prisijungėme prie Europos „Judumo savaitės“ ir 2019 m. rugsėjo 16-20 dienomis suaktyvinome kasdienį vaikų grupių gyvenimą integruodami daugiau staigmenų bei aktyvaus judėjimo.


Statistikos duomenys rodo, kad dauguma planetos gyventojų didžiąją savo dienos dalį praleidžia nejudriai: sėdėdami automobilyje, prie darbo stalo, priešais televizorių ar kompiuterio ekraną. Todėl sujudome ir savaitės bėgyje stengiamės su vaikais aktyviau vaikščioti, daugiau judėti, užsiimti judria veikla, kuri padeda išlaikyti sveiką kūną bei širdį. O atsisakę važiuoti transporto priemonėmis prisidėjome prie švaresnės aplinkos tausojimo.

„Judumo savaitę“ pradėję vaikų lopšelio-darželio pedagogai įsitikino, kad pokalbiai su tėveliais ir vaikais bei parengti lankstinukai šeimas paskatino susimąstyti apie judėjimo svarbą ir aplinkos taršą. Labai džiaugiamės, kad daugelis neskubančių šią savaitę atsisakė automobilių bei ugdytinius į vaikų lopšelį-darželį atvedė pėsčiomis.

Manome, kad globalių problemų sprendimą reikia pradėti nuo šeimos ir jau nuo mažens vaikams aiškinti sudėtingus procesus paprastai bei suprantamai. Tik nuolat rodydami pavyzdį ir aiškindami užauginsime sąmoningus ir atsakingus piliečius.

Smagu, kad rugsėjo 20 dieną į baigiamąjį „Judumo savaitės“ renginį „Judėkime daugiau, nes taip sveikiau“ susirinko neabejingi ir gerai nusiteikę organizatoriai bei dalyviai.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Janina Mazanovienė

 

Shadow up