kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Netradicinė integruota istorijos ir geografijos pamoka „Viduramžių Lietuva ir Kernavė“

LR Švietimo ministerija rekomenduoja pamokas organizuoti netradicinėje erdvėje. Tad birželio 6 dieną Rukainių gimnazijos 6-IIIG klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje, kuri prasidėjo Neries regioniniame parke, Dūkštų ąžuolyne.


Dūkštų ąžuolyne įrengtas pažintinis takas, kuris lyg įvadas į Neries regioninį parką. Dūkštų ąžuolynas – tai pats didžiausias ir vienas seniausių natūralių ąžuolynų visoje Lietuvoje. Senesnių nei 200 metų ąžuolų paunksmėje, namus sau randa daugybė rūšių retų ir nykstančių gyvūnų, augalų, grybų bei kerpių.

Pamoka buvo pratęsta pirmojoje Lietuvos sostinėje – Kernavėje. Kernavės archeologinės vietovės muziejuje mokiniai sužinojo, kad svarbiausi tolimos praeities liudininkai yra žmogaus naudoti daiktai ir kiti jo veiklos pėdsakai, kuriuos suranda archeologai, susipažino su archeologinių tyrimų rezultatais. Gidas papasakojo, kaip ir kada buvo atrastas viduramžių Kernavės miestas, papasakojo apie įvairias viduramžių lietuvių tradicijas, apeigas, amatininkystę. Mokiniai lankėsi viduramžių Kernavės miesto vietoje, pasivaikščiojo po atkurtą viduramžių gyvenvietę, užsuko į viduramžių namus, dirbtuves. Mokiniai prisilietė prie senosios istorijos kopdami į Mindaugo sosto, Aukuro piliakalnius, pasigrožėjo Neries upe ir nuostabia panorama. Pamoka netradicinėje erdvėje buvo ne tik smagi, bet ir naudinga.

Istorijos mokytoja metodininkė Rasa Jachimovičienė
Geografijos mokytoja metodininkė Alicija Klonovska

Shadow up