kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus pasienio rinktinėje vyko atvirų durų dienos renginys

VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje Mickūnuose, Vilniaus rajone, antradienį surengta atvirų durų diena, kurios metu besidomintieji pasieniečio profesija sužinojo apie galimybes ją įgyti bei pamatė daug įdomių dalykų. Iš viso atvyko 460 svečių.


Šiemet tradiciškai Vilniaus pasienio rinktinė aktyviai prisijungė prie Švietimo ir mokslo ministerijos jau ketvirtus metus organizuojamos iniciatyvos „Atverk duris vasarai“, suteikiančios mokyklinio amžiaus vaikams galimybę prasmingai leisti atostogas, kartu toks projektas pritraukia daugiau atostogaujančiųjų supažindinant juos su pasieniečio profesijos galimybėmis, pateikiant jos darbo profilių įvairovę.

Atvirų durų šventė prasidėjo Vilniaus pasienio rinktinės Sienos kontrolės skyriaus vyriausiojo specialisto Deimanto Gursčio sveikinimu. Pareigūnas džiaugėsi matydamas tokį gausų būrį susidomėjusių pasieniečio specialybe mokinių ir vylėsi, kad ateityje, galbūt,  jie papildys mūsų pareigūnų gretas. Linkėjo geros nuotaikos, prasmingo laiko, įdomios, konstruktyvios dienos. Renginio vedėja – Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnė susirinkusiems svečiams pristatė programą, pakvietė nepraleisti įspūdingų prevencinių pareigūnų pasirodymų ir lauksiančio sraigtasparnio nusileidimo.Renginio pradžioje įteiktos padėkos piešinių konkurso dalyviams – Vilniaus rinktinės aptarnaujamoje teritorijoje, o geriausieji gavo apdovanojimus. Lavoriškių Stepono Batoro gimnazijos mokiniams padėkas įteikė Vilniaus rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Božena Tyčino, o Šalčininkų rajono J. Sniadeckio gimnazijos mokiniai gavo padėkas ir suvenyrus iš Šalčininkų rajono savivaldybės.

Vienoje iš rinktinės aikščių atvirų durų dienos dalyviai susipažino su VSAT naudojamomis transporto priemonėmis, sėdėjo prie keturračio motociklo ar slidžių vairo. Jaunuoliai apžiūrėjo tarnyboje naudojamą ginkluotę, techniką, įrangą, ekipuotę bei maskuotę. Vyresniojo amžiaus mokiniai padedami instruktoriaus išbandė surinkti ir išrinkti ginklus.Vidurdienį šventės dalyvius stebino įspūdingas VSAT Aviacijos valdybos sraigtasparnio skrydis. Svečiai išvydo orlaivio ekspoziciją ir turėjo galimybę pabendrauti su įgula ar įsiamžinti prie sraigtasparnio atminimui. Vyko diskusijos su pareigūnais. Šaudybos specialistas Konstantinas Ceinorius aprodė tirą ir patalpas, kuriose pareigūnams vyksta užsiėmimai. Šaudyklos klasėje dokumentų tikrinimo specialistė Jurgita Staškevičienė papasakojo apie dokumentų tikrinimo ypatumus ir parodė specialią įrangą, kurią pasitelkę pasieniečiai tikrina dokumentų autentiškumą ir ieško suklastotų dokumentų.

VSAT kinologai su tarnybiniais šunimis pristatė pažintinę programą: bendrąjį šuns paklusnumą. Instruktorė Eglė su 8-erių vokiečių aviganiu Vamu iš Vilkų slėnio ir Elvinas su 4-erių belgų aviganiu Spygliu Gera nuotaika, 6-erių belgų aviganiu Pandora Gera nuotaika demonstravo, kaip tarnybinis keturkojis randa miške pasislėpusius ar dingusius asmenis bei jų paliktus ar iškritusius daiktus. Svečiai stebėjo kinologų parengtą kontrabandininkų sulaikymo operaciją.Visi atvirų durų dienos lankytojai galėjo sužinoti priėmimo į Pasieniečių mokyklą reikalavimus, kursantų aprūpinimo ir išlaikymo sąlygas, suteikiamas socialines garantijas, interesantus domino kursantų laisvalaikis, visuomeninė ir sportinė veikla. Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo akademijos atstovai atsakė į rūpimus klausimus, daugiau pasakojo apie studijas akademijoje.Mažiausieji svečiai apžiūrėjo kinologų mokomąsias patalpas.

Vilniaus pasienio rinktinė svečius vaišino pasienietiška koše ir arbata. Prieš išvykstant – sotūs ir pilni gerų emocijų, atvirų durų dienos ir projekto „Atverk duris vasarai“ dalyviai organizatoriams dėkojo už gražų renginį, o pareigūnams linkėjo sėkmės tarnyboje.


Dovilė Sabaliauskienė

Shadow up