kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Krykštaujanti Tarptautinė vaikų gynimo diena Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centre

Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencijoje išsakytos nuostatos – „aš turiu teisę gyventi nieko nebijodamas...; aš turiu teisę žinoti kas mano tėvai ir bendrauti su jais...; aš turiu teisę lankyti darželį ir mokyklą…; niekam nevalia manęs mušti…; aš turiu teisę sakyti tai, ką galvoju…; aš turiu teisę žaisti…; aš turiu teisę kalbėti savo gimtąja kalba ir naudotis savo kultūra...“ – ypatingai yra pabrėžiamos ir primindamos visuomenei birželio pirmąją, kai minima Tarptautinė vaikų gynimo diena.


Šią dieną Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centras (toliau  SVGC), norėdamas dar kartą priminti visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises, sukvietė mažuosius piliečius į šventę. Visą dieną SVGC darbuotojai ir svečiai galėjo džiaugtis krykštaujančiais vaikais, kupinomis vilties ir meilės akimis bei laimingomis šypsenomis jų veiduose. Šventės organizatoriai pasirūpino, kad pramogų, žaidimų, vaišių visiems į šventę atvykusiems vaikams bei juos atlydėjusiems suaugusiems pakaktų iki pat vakaro.

Vidurdienį į šventę susirinkusius SVGC padaliniuose gyvenančius vaikus, jų auklėtojus, atvykusius svečius, aplinkiniuose kaimuose gyvenančius vaikus, globėjų bei įvaikintojų šeimas jautriomis dainomis apie šeimą bei meilę tėčiui pasveikino vaikų dienos centro „Arka“ ansamblis. Sveikinimo žodį tarė SVGC direktorė Justina Turbienė. Dūkštų Šv. Onos parapijos klebonas kunigas teol. lic. Henrik Naumovič sveikindamas akcentavo šeimos svarbą, kalbėjo, kad vaikams Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centre darbuotojai stengiasi sukurti šeimą, kurioje jiems būtų gera gyvent ir paragino nepamiršti, jog bažnyčia taip pat kuria šeimą iš tikinčiųjų ir kvietė joje aktyviai dalyvauti.

Vilniaus rajono savivaldybės atstovai – Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Beata Maliušickaja, Vilniaus rajono savivaldybės Tarybos narė bei Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Ana Miliuškevič, Vilniaus rajono savivaldybės Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vedėja bei Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro savanorė Lilija Andruškevič negailėjo padėkos žodžių SVGC padaliniuose dirbantiems žmonėms. Dėkojo už jų atsidavimą darbui, rūpestį bei kantrybę, meilę, kuria darbuotojai dalijasi su biologines šeimas praradusiais vaikais. Visus susirinkusius taip pat pasveikino Inga Maria Slavinska, VšĮ „Vaikų ir paauglių socialinio centro“ Vaikų globos tarnybos vadovė. Malonu buvo, kad šventėje dalyvavo ir Nemenčinės neįgaliųjų dienos užimtumo centro direktorė Jadvyga Ingelevič.

Po koncerto bei nuoširdžių ir jautrių sveikinimų, gausybė vaikų „išsibarstė“ po visą SVGC kiemą. Krykštavimai ir vaikų juokas sklido iš visur. Vieni nepailsdami šėlo ant trijų spalvingų įvairaus amžiaus vaikams pritaikytų batutų, kiti džiaugėsi Baltijos cirko jaunųjų artistų pasirodymu ir bendravo su įspūdingo dydžio, bet draugišku ir švelniu Liūtu karaliumi, treti kovojo su išlankstytais iš balionų kardais, džiaugėsi pripūstais šuniukais, kačiukais ar gėlėmis.

Smaližiai visą dieną nemokamai buvo vaišinami cukraus vata bei saldžiais kukurūzų spragėsiais, o kur dar begalė saldžių vaisių, saldainių, sausainių, puošnių keksiukų bei milžiniškas tortas. Nemėgstančiais saldžiai taip pat buvo pasirūpinta. Pilnas stalas įvairių vaišių visą dieną viliojo judrius vaikus.

Galiausiai visus renginio dalyvius organizatoriai sukvietė į edukaciją apie azotą bei ledų gamybą. Ją vedė mokslinis šou „Atradėjas“. Dalyviai susėdo prieš mokslinę laboratoriją ir spėliojo kas yra azotas, kaip jis veikia, kramtydami azotu sušaldytus kukurūzus vaizdavo drakonus. Smagiausia edukacijos dalis – valgomųjų ledų gamyba. Kiekvienas vaikas galėjo dalyvauti gamybos procese ir po to paragauti jų pačių rankutėmis pagamintos produkcijos – plombyro ledų. Na o kokia gi šventė be diskotekos!

Atsisveikindami šventės dalyviai dėkojo už puikų šventės organizavimą ir už nuostabiai, nekasdieniškai smagiai praleistą dieną. Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centras dėkoja visiems atvykusiems svečiams, vaikams ir jų tėveliams, o taip pat išskirtinai dėkoja AB „Premia KPC“ rėmėjams už ledus šventės dalyviams.

Po spalvingos šventės norime visiems palinkėti kasdieną dovanoti vaikams tokią vaikystę, kad jie galėtų kurti ir svajoti, krykštauti ir džiaugtis, mylėti ir būti mylimi. Juk nuo mūsų, suaugusių, priklauso jų ateitis.

 

Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro informacija

 

Shadow up