kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

15 metų – „Talentingi ir kūrybingi“

2019 m. gegužės 8 d. Vilniaus  lenkų kultūros namuose Rudaminos meno mokyklos jubiliejaus proga jaunieji artistai kartu su savo mokytojais ir mokyklos absolventais surengė dailės skyriaus darbų parodą, muzikos skyriaus šventinį koncertą, kuris simboliškai vainikavo mokyklos 15 metų ugdymo, darbo ir bendradarbiavimo rezultatus. Iškilmingas jubiliejinis minėjimas, sukvietė gausų būrį žiūrovų, tarp kurių buvo LR Seimo nariai ir savivaldybių valdžios atstovai, svečiai iš Lietuvos bei užsienio muzikos ir meno mokyklų, su kuriomis įstaigą bendradarbiauja, ir ištikimiausi bičiuliai – auklėtinių tėvai.


Į mūsų šventę atvyko su puikiais sveikinimais ir palinkėjimais: Lietuvos Respublikos seimo nariai – Jaroslav Narkevič ir Česlav Olševski, Vilniaus rajono savivaldybės tarybos sekretorė Elžbieta Jankovska, Vilniaus rajono savivaldybės švietimo skyriaus vedėja Sofija Segen bei vedėjos pavaduotoja Janina Klimaševska, Vilniaus rajono savivaldybės kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vedėja Lilija Andruškevič, Vilniaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė, Rudaminos seniūnas Juzef Šatkevič, Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos direktorius Miroslav Votiulevič, Vilniaus konservatorijos direktorės pavaduotoja  Rita Auksoriūtė, Pagirių meno mokyklos direktorė Aleksandra Zuk-Butkuviene, Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos direktorius Prof. Ričardas Sviackevičius, Vilniaus Bronio Jonušo muzikos mokyklos direktorius Tomas Vaišė, Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Jadviga Pumpalavičienė, St. Moniuškos lenkų kultūros centro Lietuvoje pirmininkė Apolonia Skakovska ir mokyklos partneriai  iš užsienio: Varšuvos valstybinės I laipsnio Oskaro Kolbergo muzikos mokyklos direktorė (Lenkija), Katarzyna Skrzypczak, Lenkijos Respublikos Fondo „Cultura Animi” pirmininkas Piotr Paprocki, Dithmarcher muzikos mokyklos direktorius (Vokietija), Richard Ferret, Rigos muzikos mokyklos – internato direktorė Vesma Grugule.

Koncertą pradėjo specialiai mokyklos jubiliejui suburto vaikų simfoninio orkestro pasirodymas. Šis orkestras – tai tarptautinis projektas, sutelkęs gabų jaunimą iš trijų šalių – Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos. 70 narių kolektyvą pavyko suburti kelių muzikos ir meno mokyklų direktorių dėka. Kaip pabrėžė renginio organizatoriai, suburti vaikų simfoninį orkestrą vienoje muzikos mokykloje praktiškai neįmanoma, todėl buvo rastas kitas sprendimas – bendradarbiauti tarptautiniu lygiu. Koncerte pasirodė įvairių muzikos dalykų solistai, pučiamųjų ir smuikininkų ansambliai, jaunučių ir jaunių chorai, įvairios sudėties ansambliai ir absolventai, kurie tęsia mokslus Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorijoje ir Lietuvos teatro ir muzikos akademijoje.

„Per 15 metų mūsų auklėtiniai pasiekė daug. Nugalėtojų ir laureatų titulus jie pelno ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio konkursuose. Bendradarbiaujame su muzikos mokyklomis Lenkijoje, Latvijoje, Baltarusijoje ir Vokietijoje. Vaikai dalyvauja įvairiuose renginiuose ir projektuose, dėl kurių gali aplankyti kitas šalis. Be galo džiaugiamės, kad prieš 15 metų Vilniaus rajono savivaldybė įsteigė mokyklą gabiam jaunimui ir nuolat rūpinasi tuo, kad mokykla klestėtų“, - dalijosi savo mintimis mokyklos direktorius Jurij Krupičevič ir padėkojo tėvams už pasitikėjimą mokykla.

Jubiliejaus proga iškilmingai buvo atidengta mokyklos emblema-logotipas, kurį padovanojo Lenkijos Respublikos Fondo „Cultura Animi“ pirmininkas Piotr Paprocki. Pirmą kartą suskambėjo ir mokyklos himnas, kurį sukūrė mūsų mokytojai: muzika Veslav Sobieski, žodžiai Genovaitė Kumpienė. Labai džiaugiamės ir dėkojame Vilniaus lenkų kultūros namų direktoriui Arturui Liudkovskiui, kurio dėka lenkų kultūros namų durys visada atviros mūsų šventėms ir koncertams!


Rudaminos meno mokyklos administracijos informacija

 

Shadow up