kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Tarptautinė vaikų knygos diena Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“ gimnazijoje

Balandžio 2 dieną Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“ gimnazijoje buvo minima Tarptautinė vaikų knygos diena. Ši diena visame pasaulyje švenčiama  Hanso  Kristiano Anderseno gimimo dieną. Šia švente siekiama įkvėpti, paskatinti vaikų meilę knygoms, atkreipti daugiau dėmesio į vaikų literatūrą.


Tarptautinės vaikų knygos dienos proga gimnazijoje vyko rašytojo, gamtininko ir fotografo, daugiau kaip šešiasdešimties grožinės literatūros bei pažintinių knygų apie Lietuvos gamtą autoriaus Selemono Paltanavičiaus susitikimas su mokiniais. Daugybę knygų išleidęs autorius labai jautriai pasakojo  apie gyvąją gamtą. Selemonas Paltanavičius ne tik  tiria gamtą, ją aprašo savo knygelėse, bet tas knygeles ir iliustruoja savo darytomis fotografijomis. Vaikai susidomėję klausėsi rašytojo pasakojimo apie jo vaikystę. Gamtininkas ir rašytojas prisipažino, kad nuo mažų dienų labai mylėjo gamtą, stebėjo paukštelius, savo lysvėje sėjo ir augino daržoves.Mokiniai taip pat sužinojo, kaip gimsta naujos knygos ir iš kur rašytojas semiasi idėjų.  Susitikimo pabaigoje S. Paltanavičius atsakė į mokinių ir mokytojų klausimus. Mokiniams buvo įdomu sužinoti, kiek rašytojas perskaitė knygų, kokia jo mėgstamiausia knyga, ar vykdamas į keliones jų  pasiima, ar sunku rašyti ir kokio amžiaus pradėjo rašyti knygas, kada išleido savo pirmąją knygą.

Susitikimas su rašytoju prabėgo labai greitai, buvo įdomus ir prasmingas. Atsisveikindamas Selemonas Paltanavičius mokiniams palinkėjo mylėti gamtą, mylėti knygą, gimtąjį žodį ir ne vienam tapti rašytoju. Juk tam reikia labai nedaug – tik popieriaus, pieštuko ir fantazijos.

Renata Boguslavska
Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“ gimnazijos bibliotekininkė

Shadow up