kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus r. Avižienių vaikų lopšelio-darželio sąmoningumo didinimo mėnesio „BE PATYČIŲ“ 2019 m. akimirkos

Vilniaus r. Avižienių vaikų lopšelis–darželis 2019 m. kovo mėnesį prisijungė prie „Vaikų linijos” inicijuoto Sąmoningumo mėnesio „BE PATYČIŲ“ ir ypatingą dėmesį skyrė vaikų tarpusavio santykių gerinimui ir stiprinimui, vykdant patyčių prevenciją įstaigoje. Sąmoningumo mėnuo „BE PATYČIŲ” yra tęstinė darželio socialinio projekto „Aš, tu, mes” dalis.


Pirmąją savaitę minėdami mėnesį be patyčių, grupėse kalbėjomės apie draugus ir draugystę. Socialinė pedagogė Božena Butkevič „Smalsučių“, „Bitučių“, „Koraliki“ ir „Motylki“ grupėse vedė edukacinį užsiėmimą „Mūsų rankos ir žodžiai skirti geriems darbams“ bei kartu su ugdytiniais aptarė „Penkių žingsnelių vaikams taisykles“, kurios padės išvengti konfliktų, jeigu tave erzina, tyčiojasi. Metodinę priemonę mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą, su vaikais pakabino grupėse ir pasižadėjo jų laikytis.

Antrąją „Šypsenų savaitę“ pradėjome paroda „Knygos apie draugystę ir gerus darbus“, kurios tikslas - skatinti vaikų domėjimąsi knyga, plėsti supratimą apie draugus, draugystę bei pagarbą žmogui ir pasirengimą padėti kitam. Ugdytiniai iš namų atsinešė knygas, kur pasakojama apie mandagų elgesį, pagarbą kitam. Kartu su mokytojomis skaitė ir aptarė, kas parašyta bei pavaizduota. Kovo 20 dieną „Koraliki“ ir „Motylki“ grupėse, lietuvių kalbos mokytoja Ingrida Sosnovskienė vaikams rodė animacinį filmuką „Ančiukas, kuris nemokėjo žaisti futbolo“. Kovo 21 vyko akcija „Padovanok šypseną šalia esančiam“, kurios metu „Smalsučių“, „Koraliki“, „Motylki“ penkerių – šešerių metų ugdytiniai, kartu su socialine pedagoge, logopede ir sveikatos priežiūros specialiste Avižienių seniūnijos darbuotojams ir lankytojams padovanojo sukurtas šypsenėles ir palinkėjo geros dienos. Avižienių seniūnas Michail Bortkevič atsidėkodamas už staigmeną, padovanojo saldainių. Taip pat sutikome policininkus, kuriuos vaikai irgi nudžiugino šypsenomis. Ugdytinių šypsenos pakėlė nuotaiką kitiems sutiktiems Avižienių miestelio gyventojams.

Kovo 25–29 dienomis buvo organizuota „Gerų darbų“ savaitė. Ją pradėjo konkursinių darbelių paroda „Stebuklingų žodžių šalyje“, kurio tikslas buvo plėtoti vaikų bendravimo ir bendradarbiavimo patirtį, savo kalboje vartoti mandagumo, gerumo, atsiprašymo, užuojautos žodžius. Tėveliai kartu su savo vaikais kūrė mandagių žodelių piešinius, o įdomiausių darbelių laukia apdovanojimai. Šią savaitę vyko akciją „Padėkime mažesniems“. Vyresnių grupių „Smalsučių“ ir „Koraliki“ ugdytiniai lankėsi lopšelių „Boružėlių“ ir „Krasnoludki“ grupėse. Su mažiausiais savo draugais kartu žaidė, šoko, žiūrėjo knygutes.

Mėnesį užbaigė kovo 28 dieną organizuotas edukacinis renginys „Draugystė be patyčių“. Vilniaus r. Avižienių gimnazijos 5c klasės mokinė Justina Kapčiūtė ir Igc klasės mokinys Gabrielius Jancevič suvaidino pasaką „Raudonkepuraitė“, kurios tikslas buvo kartu su ugdytiniais išmokyti piktą vilką gero ir mandagaus elgesio. Kiekviena grupė pristatė sukurtas „Draugystės knygutes“, o Raudonkepuraitė padovanojo vilkui „Stebuklingų žodelių“ knygelę ir kiekvienam primynė vartoti kiekvieną dieną savo kalboje AČIŪ, PRAŠAU, ATSIPRAŠAU, ATLEISK.

Sąmoningumo didinimo mėnuo „BE PATYČIŲ” mūsų ugdytiniams suteikė daug įspūdingų ir nepamirštamų akimirkų. Ačiū tariame kiekvienam prisidėjusiems ir sudalyvavusiam organizuotuose veiklos.


Vilniaus r. Avižienių vaikų lopšelio-darželio
Socialinė pedagogė Božena Butkevič

Shadow up