kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Rytmetis, skirtas pasieniečio profesijai pristatyti

Ankstyvą pirmadienio rytą Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnė populiarindama pasieniečio profesiją apsilankė Vilniaus rajono Egliškių Šv. Jono Bosko gimnazijoje. Susitikimas organizuotas mokyklos aktų salėje, dalyvavo per 50 interesantų – vyresniųjų klasių mokinių.Susirinkusiems jaunuoliams Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnė pristatė pagrindines VSAT funkcijas, kalbėjo apie tarnybos organizavimą.


Dalis mokinių nesunkiai atsakė į pareigūnės užduodamus klausimus apie pasieniečius, kadangi patys dažnai keliauja per pasienio kontrolės punktą. Keli jaunuoliai dalijosi įspūdžiais, pasakojo savo šeimos patirtį, kuomet buvo tikrinami pareigūnų. Tačiau J. Kondratovič teko jaunuoliams paaiškinti esminius skirtumus tarp Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir muitinės, nes didžiajai daliai susirinkusiųjų – šių institucijų funkcijos vis dar painiojosi tarpusavyje.Rodant mokomąją medžiagą apie pažeidėjų sulaikymus (neteisėtai kirtusius valstybės sieną), pereita prie diskusijos apie organizuotą nusikalstamumą ir nepilnamečių įtraukimą į jį.

Gimnazistams buvo išaiškintos tokių jaunystės „klaidų“ pasekmės ateityje, kalbėta ir apie tai, kokiais būdais asmenys verbuojami, neretai apgaulės būdu, arba pasinaudojus jų pažeidžiamumu yra įtraukiami į nusikalstamas veikas ar kitus prekybos žmonėmis atvejus.Apibendrindama paskaitą, bendruomenės pareigūnė teigė, kad nepriekaištinga reputacija yra vienas iš reikalavimų norint sėkmingai įstoti į Pasieniečių mokyklą ir įgyti pasieniečio profesiją, todėl jaunuoliams patarta atidžiau rinktis „popamokinę veiklą“, nes tik nuo jų priklauso su kokia „etikete“ jie išeis į suaugusiųjų pasaulį“.  


 Dovilė Sabaliauskienė 

Shadow up