kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Antrasis IFEE projekto susitikimas

Projekto Erasmus+„Incubator for Future European Entrepreneurs” / „Inkubatorius būsimiems Europos verslininkams“ veiklos savaitė Lenkijos I Leono Kručkovskio licėjuje buvo darbinga ir pilna įspūdžių. Tychuose mokiniai iš penkių valstybių: Portugalijos, Rumunijos, Graikijos, Lenkijos ir Lietuvos praleido 5 dienas, mokydamiesi verslumo ir savanorystės. Tai buvo antras projekto susitikimas, kuriam turėjome pasiruošti iš anksto: padaryti projekto reklaminę skrajute, vizitines korteles, dvi pateiktis: apie projekto savanorišką veiklą ir apie žinomą lietuvių verslininką. Mūsų šalį atstovavo penki G2-G3 mokiniai bei trys mokytojos.


Kiekvieną dieną licėjuje vyko užsiėmimai, po kurių projekto dalyviai tyrinėjo Silezijos regioną. Trečiadienį praleidome Krokuvoje, aplankydami Vavelį ir senamiestį. Čia turėjome atlikti orientacines užduotis, kurių dėka sužinojome daug įdomybių apie Krokuvą. Kad gautumėme taškų turėjome netgi kovoti su viduramžių riteriu.

Išvyka į koncentracijos stovyklą Osvencime/Auschwitz visiems buvo gan jautri patirtis. Būnant tarp skirtingų tautybių bendraamžių jautėmės jaukiai ir buvo sunku suprasti kaip naciai galėjo tokiu žvėrišku būdu naikinti kitų tautybių žmones.

Tris valandas praleidome požeminiuose tuneliuose Guido anglies kasykloje. Buvome nusileidę į 345 metrų gylį. Sužinojome apie sunkų angliakasių darbą kasyklos įkūrimo pradžioje bei apie naujoviškas technologijas.

Šią puikiai suplanuotą išvyką į Tychus visada prisiminsime, nes pažinome ne tik tolimą Lenkijos regioną, jo istoriją, sunkų ten gyvenančių žmonių darbą bet ir dirbdami tarptautinėse grupėse vystėm savo lyderio savybes, gerinome anglų kalbos gebėjimus, susiradome daug gerų draugų. Gyvendami lenkų šeimose sužinojome, kaip gyvena mūsų bendraamžiai, o kartu praleistą laiką prisiminsime dar ilgai.

Projekto Erasmus+ koordinatorė yra Inesa Rusecka

Veikla yra finansuojama projekto Erasmus+

Europos komisija nėra atsakinga už šiame straipsnyje patalpintą informaciją. Straipsnis parodo tik autorių požiūrį.


Dominika Podlipska, Arnold Lavrinovič,
Agata Stefanovič G3

Nuotraukos Irena Dzvinel


Shadow up