kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono socialinių pedagogų ir VšĮ Vilniaus rajono centrinės poliklinikos atstovų susitikimas. Pasidalijimas gerąja patirtimi

Š. m. vasario 21 d. Vilniaus rajono savivaldybėje vyko kiek neįprastas Vilniaus rajono socialinių pedagogų susirinkimas, kuriame taip pat dalyvavo Vilniaus rajono Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Juliana Lipinska, Švietimo skyriaus vyr. specialistė Violeta Purpurovič, svečiai iš VšĮ VRCP – Psichikos sveikatos centro vyr. soc. darbuotoja Janina Šokaitienė ir socialinė darbuotoja Lalita Letkauskaitė bei Greitosios medicinos pagalbos (GMP) skyriaus atstovas Mindaugas Maslauskas.


Janina Šokaitienė kartu su Lalita Letkauskaite palietė vieną opiausių šių dienų problemų – savižudybes. ES statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, tarp Europos Sąjungos (ES) šalių didžiausias savižudybių procentas fiksuojamas Lietuvoje, o mažiausiais – Graikijoje ir Kipre. Šiais duomenimis, Lietuvoje 100 000 gyventojų tenka 32 savižudybės ir ji gerokai lenkia kitas šalis.

Susirinkimo dalyviai mokėsi atpažinti apie savižudybę galvojančių asmenų duodamus vienokius ar kitokius ženklus aplinkiniams, kuriuos atpažinus galima būtų išgelbėti gyvybę. Taip pat sužinojo, kad iškilus savižudybės rizikai labai svarbu dalintis atsakomybe – t.y. pastebėti, išklausyti, tuomet perduoti tam, kas gali suteikti pagalbą. Kadangi vienas žmogus, ypač jei jis ne specialistas, gali nepajėgti apsaugoti apie savižudybę galvojantį žmogų. Susirinkimo dalyviai, socialiniai pedagogai, galėjo save išbandyti praktinėse situacijose, bandant atpažinti savižudybės riziką ir suteikti pirmąją pagalbą apie savižudybę galvojančiam asmeniui. Specialistė J. Šokaitienė kvietė bendradarbiauti ir esant reikalui kreiptis pagalbos į Vilniaus rajono psichikos sveikatos centrą. 

Atstovas iš Greitosios medicinos pagalbos (GMP) skyriaus Mindaugas Maslauskas papasakojo apie žmogaus gaivinimo procedūrą, pamokė kaip teisingai atlikti pirmosios pagalbos veiksmus, pateikė praktinį žmogaus gaivinimo pavyzdį. Paaiškino, kad pirmosios pagalbos veiksmus turėtų mokėti teisingai atlikti kiekvienas iš mūsų, nes šių įgūdžių gali prireikti bet kur ir bet kada – kolegai, praeiviui, ar artimajam.

Susirinkimo metu savo gerąja darbo patirtimi pasidalijo Pagirių „Pėledžiukas“ vaikų darželio vyresnioji socialinė pedagogė I. Turbinova, kuri pristatė savo pranešimo tema: Socialinio pedagogo gerosios patirties sklaida dirbant vaikų darželyje. Pranešimas buvo aktualus ir naudingas. Specialistė pasidalijo savo naudojamais darbo metodais, organizuojamomis veiklomis, patirtimi dirbant su ikimokyklinio amžiaus vaikais. Specialistai gavo rekomendacijų bei pasisėmė naujų idėjų, kurias galės pritaikyti savo darbe.

           

Socialinių pedagogų susirinkimo medžiaga

Shadow up