kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Sparnuočiams reikalinga mūsų pagalba

K.Parčevskio gimnazijos mokiniai aktyviai dalyvauja projekto Erasmus+„Birds without Borders“ vykdomoje akcijoje „Padėkime paukščiams žiemą“.


Pasiruošimas paukščių lesinimui vyko nuo gruodžio mėnesio, kuomet 8a, G2b klasių mokiniai, vadovaujant biologijos mokytojai Reginai Komar, aiškino jaunesniems draugams, kodėl svarbu lesinti paukščius žiemą. 1-8 klasių mokiniai sužinojo, kokie paukščiai žiemoja pas mus, kaip jie išlaiko šilumą, kaip pasigaminti lesyklėles, kuo galima lesinti paukščius. Mokinių piešiniai šia tema papuošė gimnazijos koridorius. Geriausių piešinių autoriai gavo dovanėles – projekto atšvaitus.

Smagu, kad apie 40 gimnazijos mokinių dalyvavo lesyklėlių akcijoje ir atsiuntė savo lesyklėlių nuotraukas. Atšvaitai, kuriuos gavo šie mokiniai primins jiems apie įsipareigojimą lesinti sparnuočius. Projekto „Birds without Borders“ savanoriai nepamiršo ir vandens paukščių. Sausio 24 d., spaudžiant dideliam speigui, G1b mokiniai nuskubėjo prie Nemenčios upelio lesinti antis .

Didelės sniego pusnys ir šaltukas yra sunkus išbandymas paukščiams ir jiems reikia mūsų pagalbos. Į lesyklėlę labiausiai tinka berti sėklas (nekepintas ir nesūdytas), grūdus  arba pakabinti lašinius (šviežius). Vandens paukščiams labiausiai tinka kukurūzai (konservuoti), žali žirneliai (atšaldyti), suplėšyti salotų lapai, grūdai. Ornitologai primena, kad paukščius negalima maitinti batonu – tai kenkia jų sveikatai.


Nepamirškite lesinti paukščius žiemojančius Jūsų kaimynystėje!

Veikla yra finansuojama programos Erasmus+

Straipsnis atspindi jos rengėjų, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį, ir Europos Komisija neatsako už šios medžiagos turinį ir galimą panaudojimą.

 
Inesa Rusecka
Erasmus+ projekto „Bird without Borders” koordinatorė


 

Shadow up