kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono moksleiviams – paskaitos apie saugų internetą

Kompiuteris, internetas, mobilieji telefonai ir kitos informacinės technologijos prieinamos suaugusiems ir vaikams, kur galima pramogauti, žaisti, ieškoti pažinčių, greitai perduoti informaciją, palaikyti draugystę ir pan. Mokiniai daug laiko praleidžia internete, o jų elgesys internete nėra toks atsargus nei suaugusiųjų, pavyzdžiui, jie gana nuoširdžiai gali bendrauti su nepažįstamais žmonėmis ir tikėti viskuo, ką jie sako. Elektroninės patyčios – vienas galimų virtualių pavojų. Tai viena patyčių formų. Joms priskiriamas ir tyčiojamasis mobiliaisiais telefonais, kai rašomos įžeidžiančios žinutės, anonimiškai paskambinus, prasivardžiuojama ir pan. Be to, jos pavojingos tuo, kad greitai plinta. Dažnai vaikai neatskiria virtualaus pasaulio nuo realybės ir mano, kad socialiniame tinkle išsakytos mintys ar atlikti veiksmai nepalies tikro gyvenimo. Tačiau virtualios patyčios veikia taip pat skaudžiai, kaip ir realiame gyvenime, o kartais net skausmingiau – socialiniuose tinkluose pašaipos sklinda greitai ir jas mato kur kas daugiau žmonių.


Vilniaus rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai, siekdami ugdyti mokyklų bendruomenei tinkamo elgesio visuomenėje normas, bendravimo kultūrą elektroninėje erdvėje, vasario 5-7 d. susitiko su Riešės, Juodšilių ir Nemėžio Šv. Rapolo gimnazijos mokiniais. Susitikimo metu buvo pateikta daug pavyzdžių, kuriuos mokiniai turėjo įvertinti, o savo atsakymus pagrįsti. Pareigūnai su mokiniais prisiminė vaikų teises ir pareigas. Šiuolaikinis jaunimas neapseina be interneto, todėl internetinės patyčios ‒ opi problema. Norėdami jų išvengti, pirma, patys turime būti atsakingi už tai, ką rašome komentaruose, kokias nuotraukas keliame į internetinę erdvę. O iškilus problemoms, nelikti abejingiems, neužsisklęsti, o kreiptis pagalbos į vyresniuosius, pareigūnus ar į Vaikų liniją, kad problema būtų pašalinta.

Susitikimo metu buvo rodami prevenciniai filmukai, po peržiūros mokiniams buvo paaiškinta, kaip elgtis ir kur reikia kreiptis, jeigu internete rasti vaizdai ar informacija apie vaiką šokiruoja, „draugų“ komentarai ar paskelbtos nuotraukos, filmuota medžiaga – įskaudina. Su mokiniais buvo diskutuojama, kokia turėtų būti bendravimo internetu kultūra ir kokios gali būti skaudžios pasekmės nesaugiai bendraujant internetu. Priminta, kad beatodairiškai ir atvirai bendraujant su nepažįstamais žmonėmis, viešai apie save pasakojant ir skelbiant netinkamas nuotraukas, galima pakliūti į nusikaltėlių spąstus.

Saugaus interneto savaitė leido mokiniams geriau pažinti ne tik internetinio bendravimo galimybes, bet kartu susimąstyti apie atsakingą ir saugų buvimą internetinėje erdvėje.


Shadow up