kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

„Duona, kuria daliniesi, daug skanesnė!“ – Derliaus šventė Medininkuose

Rugsėjo 9 d. Medininkų pilies kieme vyko seniūnijos ir parapijos XV-oji Derliaus šventė „Duona, kuria daliniesi, daug skanesnė!“, į kurią džiugiai rinkosi seniūnijų gyventojai, vietiniai ūkininkai bei svečiai iš viso Vilniaus rajono.


Medininkų seniūnijos rudens šventė tradiciškai prasidėjo šv. Mišiomis, kurios vyko Medininkų Švč. Trejybės ir Šv. Kazimiero bažnyčioje. Kunigas Piotr Strocen palaimino vaišes bei kartu su visa bendruomene ir svečiais dėkojo Dievui ir Medininkų krašto ūkininkams už surinktą derlių. Kunigas taip pat pažymėjo, kad renginio metu bus renkamos aukos Hospiso Vaikų skyriaus statyboms ir ragino prisidėti prie kilnaus darbo.

Po šv. Mišių Medininkų seniūnė Renata Bogdanovič pasveikino susirinkusius gyventojus, ūkininkus bei atvykusius svečius ir padėkojo visiems prisidėjusiems prie šios puikios šventės realizavimo. Netrūko ir meninės šventės dalies. Susirinkusieji seniūnijos gyventojai bei šventės svečiai turėjo galimybę pasiklausyti iš Medininkų kilusios dainininkės Katažinos Zvonkuvienės dainų. Savo pasirodymais taip pat visus žavėjo Božena Sokolinska, ansamblis „Geleos“, „Kresowiaki“ iš Baltarusijos miesto Lyda ir Mickūnų vokalinis ansamblis „Przyjaciele“. Šventės dalyviai ir svečiai taip pat galėjo paragauti  Medininkų seniūnijos šeimininkių paruoštų skanumynų, o mažųjų dalyvių laukė įvairios pramogos, linksmybės ir staigmenos.

Atvykusi iš Vilniaus pal. Kun Mykolo Sopočkos hospiso sesuo Patricija, savo ir Hospiso steigėjos bei direktorės Michaelos Rak vardu padėkojo už skiriamą paramą ir plačiai atvertas širdis prisidedant prie esamo Hospiso plėtojimo bei aukojimo Hospiso Vaikų skyriaus statyboms. Vilniaus pal. Kun Mykolo Sopočkos hospiso administratorė Aneta Gurnevič papasakojo apie naujo vaikų skyriaus kūrimą ir padėkojo visiems, kurie prisideda prie pagalbos vaikams.

Šventėje dalyvavusi Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos Seimo frakcijos seniūnės pavaduotoja Vanda Kravčionok padėkojo už kvietimą į šią nuostabią Derliaus šventę, kurioje dalyvauja jau eilinį kartą. „Šiandien mes visi kartu susirinkome padėkoti ūkininkams už jų svarbų darbą nes dėka jų mes turime gardžią duoną ant mūsų stalo“, – nuoširdžius žodžius skyrė V. Kravčionok ir palinkėjo ūkininkams daug stiprios sveikatos, atkaklumo ir tvirtybės.

Į derliaus šventę atvykęs Seimo narys Česlav Olševski perdavė nuoširdžiausius sveikinimus nuo europarlamentaro ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos–krikščioniškų šeimų sąjungos lyderio Valdemaro Tomaševskio bei Seimo narės Ritos Tamašunienės. Šventėje dalyvavęs Seimo narys Česlav Olševski skirdamas sveikinimų žodžius, pabrėžė, kad Medininkai yra puiki vietovė, kuri turi turtingą istoriją, o čia gyvenantys žmonės visada svetingi. „Linkiu Jums, kad visada gyventumėte taip gražiai, kaip dabar gyvenate ir visada džiaugtumėtės didžiausia Dievo palaiminta dovana – duona, kurios niekada netruktų ant Jūsų stalo“, – šilčiausius linkėjimus tarė Seimo narys.


Vertimas iš L24.lt
Nuotr. L24.lt

 

 

 

 

 

Shadow up