kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Saugus eismas – visų rūpestis: jaunųjų dviratininkų varžybos „Mink pedalus ir būk saugus“

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus rajono policijos komisariatas vykdo prevencijos projektą „Stop naujoms tragedijoms keliuose“, kuris yra finansuojamas Vilniaus rajono savivaldybės. Birželio mėn. bendruomenės pareigūnai organizavo vaikams jaunųjų dviratininkų varžybas „Mink pedalus ir būk saugus“. Varžybų tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į eismo saugumo svarbą, ugdyti mokinių saugaus važiavimo dviračiu įgūdžius, išaiškinti mokinius, geriausiai mokančius Kelių eismo taisykles bei turinčius tvirčiausius dviračio vairavimo įgūdžius. Varžybose dalyvavo Nemenčinės Konstanto Parčevskio ir Buivydžių Tadeušo Konvickio gimnazijos mokiniai, Šumsko pagrindinės mokyklos mokiniai, Mostiškių bendruomenės vaikai.


Varžybos buvo ne tik smagios, bet ir pareikalavo dalyvių ištvermės, stiprybės, sportinių gebėjimų. Visi nugalėtojai buvo apdovanoti prizais įsigytais iš Vilniaus r. savivaldybės skirtų lėšų projektui „Stop naujoms tragedijoms keliuose“.                                                      

Kadangi kasmet didėjantis žuvusiųjų keliuose ir eismo įvykių skaičius, kelia susirūpinimą, tad tokio pobūdžio varžybos yra naudingi ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams bei mokytojams.                 

Artėjant vasaros atostogų metui, bendruomenės pareigūnai palinkėjo moksleiviams būti atsargiais leidžiant laisvalaikį, saugoti savo ir kitų eismo dalyvių sveikatą, gyvybę, turtą, elgtis kultūringai, atsakingai bei atidžiai važiuoti dviračiu.

Bendruomenės pareigūnai priminė vaikams saugaus eismo taisyklės, paaiškino, kaip turi atrodyti tvarkingas dviratininkas ir paruoštas naudojimui dviratis, akcentavo, kad dviratininkams kaip ir visiems eismo dalyviams, galioja pagrindinės eismo taisyklės. Informavo, kad visi eismo dalyviai privalo elgtis taip, kad niekam nekiltų pavojus, kad kiti eismo dalyviai galėtų judėti saugiai ir laisvai. Įspėjo, kad prieš važiuojant dviračiu rekomenduojama vizualiai pasitikrinti, ar dviratis tvarkingas: ar neatsisukę ratai, švaitų varžtai, ar prisuktas vairas ir sėdynės balnelis, ar teisingai stovi stabdžių kaladėlės, ar pakankamai padangose yra oro ir pan.  Dviratininkui į gatvę leidžiama važiuoti tik tada, kai dviratis atitinka numatytus reikalavimus: veikiančius stabdžius, garsinį signalą, atšvaitus.

Vaikams palinkėta būti saugiems ne tik varžybose, bet kiekvieną dieną gatvėje, mokykloje ir namuose.

Saugus eismas – visų rūpestis.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato
Vilniaus rajono policijos komisariato1-ojo veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja
Jolanta Lukaševič


 

 

 

 

Shadow up