kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Antroji 8-IG klasių CLIL konferencija ENVIRONMENTAL PROBLEMS AND THEIR SOLUTIONS Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijoje

Gegužės mėnesį gimnazijoje vyko antroji 8-IG klasių CLIL konferencija: Environmental problems and their solutions. Po pirmosios konferencijos 8 klasės mokinio Kajetono Batulevičiaus ištarta frazė „We can do it much better!“ tapo kertiniu akmeniu mesti iššūkį IG mokiniams.

Stebėję savo vyresniųjų draugų viešąsias kalbas, atkreipę dėmesį į stipriąsias jų puses bei pasimokę iš trūkumų, 8 klasės mokiniai Kajetonas, Darja, Daniel, Maksim, Arminas, Zigmantas, Edmundas, Marija ir Meda ėmėsi savo tiriamųjų darbų. Sunku buvo  išsirinkti aktualią, o dar sunkiau – ją ginti. Sutarti vertinimo kriterijai kėlė jiems patiems iššūkių - kaip pristatyti problemos aktualumą pasaulyje, kas jau padaryta/yra daroma norint ją išspręsti, su kokiomis problemomis bei pasekmėmis susiduriama. Antra kalbos dalis turėjo atspindėti situaciją artimoje aplinkoje, regione, šalyje. Kaip įrodymai turėjo būti pristatytos nuotraukos ar video. Mokiniai turėjo remtis keletu šaltinių (tai buvo vienas iš kriterijų nagrinėjant problemą),  nes niekas nenorėjo klausytis copy-paste internetinio varianto. Tad visą mėnesį buvo ką veikti.

Konferencijoje dalyvavusi gimnazijos direktorė K. Bajevienė  ne tik sveikino susirinkusius, bet ir išsakė lūkesčius išgirsti kokybišką viešąją kalbą. Geografijos mokytoją D. Petkauskienę domino pristatymų turinys, vylėsi išvysti išsamų darbą?

Konferencijos metu buvo visko: startinio jaudulio, nerimo, kad ne viskas padaryta, o jei padaryta, tai gal ne taip, kaip galėta; nuolatos kirbanti mintis, kodėl darbas atliktas paskutinį vakarą; o dar susirinkusių IG klasės mokinių mintys - ar tikrai bus geresnės kalbos nei jų; nusivylimo atodūsių girdint visiems žinomas tiesas ar matant nederančias iliustracijas; nuostabos akimirkas, matant kalbančiųjų video reportažą iš vidurio Lietuvos ar kitų netikėtų, tolėliau  ar visai greta esančių vietovių; pamirštų žodžių bei pagalbos iš besiklausiančiųjų; juokingų akimirkų, nes kalbantieji gerai žino, kada pajuokauti.

Apibendrindama konferenciją gimnazijos direktorė džiaugėsi augančiu atsakingu aplinkai jaunimu, išdrįsusiųjų viešai kalbėti anglų kalba prieš vyresnius gimnazistus drąsa, o besiklausiusiųjų taikliais ar net provokuojančiais klausimais bei teigiama konferencijos atmosfera.

Mokykime bei mokykimės kitaip – bandykime, klyskime, dalinkimės, tobulėkime!

CLIL – tai angliškas trumpinys integruotam dalyko bei užsienio kalbos mokymui. Šis mokymo metodas taikomas gimnazijoje įgyvendinat Erasmus+ tarptautinį mokyklų partnerysčių KA2 projektą „Education Material, Planning, Strategy and Tools for CLIL Education“.

Video siužetas: https://www.youtube.com/watch?v=VgwrfRTtvqg&feature=youtu.be
Mokinių refleksija: http://www.ldkalgirdo.vilniausr.lm.lt/

Konferencijos idėjos autorė bei organizatorė,
anglų kalbos mokytoja metodininkė
Sigita Šližauskaitė

Shadow up