kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Bendruomenės pareigūnų prevencinė bei švietėjiška veikla vaikams

Vilniaus rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai didelį dėmesį skiria nepilnamečių švietimui: organizuoja įvairius susitikimus, paskaitas, pasakoja vaikams apie saugumą kelyje, dalina patarimus, primena apie alkoholio ir tabako gaminių vartojimo ar įsigijimo pasekmes ir kt.


Gegužės 8-10 d. bendruomenės pareigūnai lankėsi Mickūnų gimnazijoje, pradinėje mokykloje „Metu laikai“ ir darželyje „Mažieji spinduliukai“, kur vedė prevencinės pamokėles vaikams. Susitikimų metu vaikai, ypač mažiausieji, būna ypatingai smalsūs, jiems viskas įdomu, todėl pareigūnai sulaukė daugybė klausimų. Pareigūnai ne tik atsakė, pamokė, bet ir suteikė galimybę vaikams iš arčiau susipažinti su policijos veikla, taip pat įlipti į policijos automobilį. Papasakojo vaikams, kaip saugiai pereiti gatvę, akcentavo tinkamą dviratininkų važiuojamosios kelio dalies kirtimą pėsčiųjų perėjose, atskleidė gatvėje bei keliuose tykančius pavojus ir pamokė, kaip jų išvengti laikantis kelių eismo taisyklių reikalavimų. Taip pat pareigūnai priminė pagrindines atšvaitų nešiojimo taisykles, teisinę atsakomybę už rūkymą draudžiamose vietose, alkoholinių gėrimų vartojimą bei kitus jaunimo daromus pažeidimus. Kvietė jaunimą būti jaunaisiais policijos rėmėjais, informavo, kaip galima tapti policijos pareigūnu. Akcentavo, kad labai svarbu būti nepriekaištingos reputacijos, todėl ragino pamąstyti apie savo gyvenimo būdą.

Susitikimo metu vaikams pademonstruoti mokomojo pobūdžio filmukai, kartu su vaikais aptartos filmuko situacijos, vyko aktyvi diskusija, visi noriai atsakinėjo į užduodamus klausimus. Susitikime apsilankė ir gerai žinomas personažas – pareigūnas Amsius. Įteikdamas vaikams dovanėlės – atšvaitų, liemenių su „Amsiaus“ atvaizdu, pieštukų, balionų, knygučių. Amsius linkėjo augti sveikiems, linksmiems ir išmokti pagrindines elgesio gatvėje taisykles.

Po pamokėlės vaikams vyko praktiniai mokymai, ypatingas dėmesys buvo skirtas pėsčiųjų ir dviratininkų pareigoms. Policijos pareigūnai paaiškino, kaip turi atrodyti tvarkingas dviratininkas ir paruoštas naudojimui dviratis, įspėjo, kad prieš važiuojant dviračiu rekomenduojama vizualiai pasitikrinti, ar dviratis tvarkingas: ar neatsisukę ratų, švaitų varžtai, ar prisuktas vairas ir sėdynės balnelis, ar teisingai stovi stabdžių kaladėlės, ar pakankamai padangose yra oro ir pan.

Mokiniai buvo paraginti saugoti savo ir kitų eismo dalyvių sveikatą, gyvybę, turtą, elgtis kultūringai, atsakingai, vairuoti atidžiai.                                                                                                       

Bendruomenės pareigūnų paskaitos sukėlė mokinių susidomėjimą. Tikimės, kad suteikta informacija padės užtikrinti, kad mūsų vaikai būtų saugūs ir sveiki. 

                              Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato
Vilniaus rajono policijos komisariato1-ojo veiklos skyriaus
vyresnioji tyrėja Jolanta Lukaševič

Shadow up