kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Šiltajam metų sezonui įsibėgėjant – Vilniaus rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus aktualijos

Artėjant šiltajam metų sezonui, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyrius kviečia visus susipažinti su svarbiausiomis aktualijomis ir skuba pasidalyti naudinga informacija su visais, kurie gražiomis bei šiltomis vasaros dienomis planuoja iškilmingą santuokų ir vardynų registraciją.


Vasara – populiariausias metų laikas vestuvėms. Šiuo metu Vilniaus rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriui pateiktų prašymų duomenimis, savo meilės įžadus įteisins 100 porų. Nors populiariausios vestuvių sezono datos jau ne už ilgo, galime pasidžiaugti, kad jau per šių metų pirmąjį ketvirtį aukso žiedus sumainė 56 jaunavedžių poros. Civilinės metrikacijos skyriaus duomenimis, nuo metų pradžios populiariausias mėnuo santuokai įregistravimui buvo balandis. Per šį mėnesį savo santuokos įžadus įteisino 25 poros. Vasaros metu, šis skaičius, be abejo augs.

Visiems ketinantiems sudaryti santuokos registravimą, primename, kad Civilinės metrikacijos skyrius teikia paslaugas nepriklausomai nuo deklaruotos gyvenamosios vietos, todėl kviečiame ne tik Vilniaus rajono, bet ir miesto gyventojus kreiptis ir registruoti ne tik santuokas, bet ir kitus civilinės būklės aktus – vaiko gimimą, santuoką ar gauti kitą civilinės metrikacijos įstaigos teikiamą paslaugą. Prašymus registracijai galima pateikti atvykus į Vilniaus rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrių arba elektroninėje Metrikacijos paslaugų informacinėje sistemoje MEPIS. Įsibėgėjant vestuvių sezonui, raginame prašymus teikti anksčiau, kad būtų tinkamai pasirinktas Jūsų pageidautinas laikas. Atkreipiame dėmesį, kad santuoka registruojama praėjus ne mažiau kaip vienam mėnesiui nuo prašymo padavimo dienos.

Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojai taip pat sulaukia vis daugiau prašymų santuoką sudaryti ne Civilinės metrikacijos skyriaus patalpose, bet jaunavedžių pasirinktose gražiose Vilniaus rajono vietovėse. Per paskutinius keturis mėnesius tokia išvyka buvo tik viena, tačiau vasaros metu išvykų laukiama virš 40. Santuokai įtvirtinti, dažniausiai pasirenkamos įspūdingos vietovės ir nuostabūs gamtos vaizdai, kurie puošia santuokos ceremoniją.

Santuokos jaunavedžių pasirinktoje vietoje registruojamos pagal teritorinį principą: rajono civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojai išvyksta registruoti santuoką tik į savo savivaldybės teritorijoje jaunavedžių pasirinktą vietą. Dėl itin didelio tokio tipo santuokos registracijos populiarumo bei nemažo atstumo iki jaunavedžių pasirinktos vietos darbuotojai spėja užregistruoti vos dvi santuokas į dieną. Siekiant pasirinkti Jums tinkamiausią tuoktuvių datą, patariama registruotis iš anksto. Daugiau informacijos dėl santuokos registracijos galima rasti čia.

Civilinės metrikacijos skyrius taip pat kviečia visus tėvelius, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos, registruoti naujagimio gimimą ir sulaukti ypatingos, Savivaldybės paruoštos dovaneles. Šiais metais, minit Nepriklausomos Lietuvos šimtmetį visi Vilniaus rajone registruojami naujagimiai gauna specialiai šiai progai skirtus rankšluostukus bei autorinio darbo sveikinimo atvirukus, kurie net praėjus ilgam laikui, vaikams bei jų tėveliams primins kokiu svarbiu ir ypatingu Lietuvai laikotarpiu jie gimę. Šiemet dovanelėmis jau buvo apdovanoti 244 naujagimiai. Vaiko gimimo įregistravimo prašymą galite pateikti minėtais būdais: Internetu per metrikacijos paslaugų informacinę sistemą MEPIS arba Civilinės metrikacijos skyriuje. 

Vilniaus rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrius laukia visus pageidaujančius gauti civilinės metrikacijos paslaugą, o iškilus neaiškumams, kviečia Civilinės metrikacijos klausimais konsultuotis telefonu (8 5) 2 75 0502.  Išsamesnę informaciją apie Civilinės metrikacijos skyriaus veiklą ir paslaugas taip galite sekti Vilniaus rajono savivaldybės internetiniame tinklalapyje, rubrikoje „Civilinė metrikacija“.

Shadow up