kaires_puses_index
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 


Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Charles‘o Perrault 390-osios metinės

Pasakos atkeliavo iš seniausių laikų. Visose pasaulio šalyse vaikams sekamos pasakos apie milžinus ir nykštukus, geras fėjas ir piktas raganas. Vaikams  pasakos padeda susikurti savąją svajonę. Klausydamas pasakos vaikas susitapatina su herojais ir supranta, kad norint pasiekti sėkmę ir pergalę būtina įdėti daug pastangų. Pasakos labai svarbios lavinant vaiko kūrybinę saviraišką.


2018 metais minime visiems žinomo pasakų autoriaus Šarlio Pero 390-ąsias gimimo metines. Šarlis Pero, prancūzų rašytojas, poetas ir kritikas, suprasdamas nepaprastus vaikų poreikius rašė tokias istorijas. Jis yra laikomas literatūrinės pasakos pradininku, ryškiausiu XVII a. pasakų autoriumi.

Kovo 13 dieną i Vilniaus rajono savivaldybės Centrinę biblioteką atvyko Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos 3a klasės mokiniai su mokytoja Danuta Taraškevič, kad galėtų geriau susipažinti su garsia XVII amžiaus asmenybe. Vaikai išgirdo įdomią istoriją apie rašytojo gyvenimą, apie jo populiariausius kūrinius mažiesiems. Klausėsi pasakos „Kuoduosis“, o vėliau mažieji skaitytojai sprendė kryžiažodį ir atsakinėjo į klausimus, susijusius su Šarlio Pero kūryba.

Shadow up