kaires_puses_index
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 


Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Projektas „Svarbi man diena“

2017 metais Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras surengė bei organizavo Lietuvai svarbių valstybinės reikšmės švenčių ir dienų minėjimus Vilniaus rajone. Projekto „Svarbi Man diena“, dalinai finansuoto Lietuvos kultūros tarybos, įgyvendinimo tikslas buvo pilietinio bei tautinio ugdymo ir atminties įprasminimas, minint valstybei svarbias šventes ir dienas.


Įdomiai ir kūrybiškai paminėtos Lietuvos valstybės atkūrimo ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos, Lietuvos įstojimo į Europos sąjungą, Gedulo ir vilties diena, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) bei Žalgirio mūšio dienos, Baltijos kelio, Konstitucijos diena.

Vilniaus rajono gyvenvietėse (Rudamina, Grigaičiai, Zujūnai, Medininkai, Kalveliai, Šumskas ir kt.) vyko koncertai, filmų, peržiūros, minėjimai, edukaciniai užsiėmimai vaikams, jaunimui ir suaugusiems. Projekto dalyviai turėjo galimybę pamatyti spektaklius, lankyti parodas bei muziejus.

Spalio 25-oji Rudaminos DKC įprasminta ypatingai – kultūros centre buvo pristatyta Lietuvos himno instaliacija „Tautiška giesmė“ – unikalus, pasaulyje analogų neturintis kūrinys, savyje apjungiantis mokslo, meno bei technologijų sritis. Taip pat buvo surengtos edukacijos vaikams ir jaunimui bei švietimo ir kultūros atstovams. Mokiniai išgirdo autoriaus apmąstymus apie Valstybės idėją, tuo tarpu suaugusieji sėmėsi žinių apie idėjų įgyvendinimą bei postprodukciją. Plačiai visuomenei buvo atidaryta Instaliacijos „Tautiška giesmė“ paroda.

Gruodžio 19 d. įvyko projekto „Man svarbi diena“ apibendrinimo ir įamžinimo renginys. Artėjant svarbiems valstybei metams, Rudaminoje buvo organizuoti mokymai vaikams ir jaunimui bei šeimoms. Vilniaus r. gyventojai kūrė dovanas Lietuvai jos artėjančio 100-mečio proga.

Projekto vykdymas neabejotinai išpildė visus užsibrėžtus tikslus, o RDKC darbuotojai kartu su partneriais įvykdė numatytus uždavinius. Visos projekto metu atliekamos veiklos paskatino vaikų ir jaunimo pilietiškumą ir patriotiškumą, valstybės istorijos puoselėjimą, kultūros tapatybės ugdymą, išlaikymą ir kūrimą; taip pat sujungė rajono gyventojus bendrai veiklai bei pagyvino bendruomeninį gyvenimą, bendradarbiavimą tarp švietimo ir kultūros įstaigų.

Shadow up