kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Mickūnų gimnazistai Strasbūre

Spalio 10 dieną Mickūnų gimnazijos IIIG-IVG klasių mokinių, paskatintų Konstanty Kedos, dalyvavo „Euroscola“ konkurse ir laimėjo kvietimą į Europos Parlamentą.


Lapkričio pabaigoje 24 mokiniai su grupės vadovėmis autobusu leidosi į kelionę, kad lapkričio 30 d. pasiektų Strasbūrą. Susitikime „Euroscola diena“ dalyvavo 530 mokinių iš 22 Europos Sąjungos šalių. Jaunimas dalyvavo debatuose apie įvairius ES uždavinius ir problemas. Pasiskirstę į 6 grupes, išsirinkę komandų lyderius mokiniai anglų kalba diskutavo, tarėsi dėl bendrų sprendimų. Vėliau visi dalyvaujantys susirinko posėdžių salėje. Lyderiai pateikė grupių svarstymus ES jaunimo įdarbinimo, migrantų, ekologijos ir aplinkosaugos klausimais. Didžiuojamės, jog mūsų gimnazijos mokinys Konstanty Keda tapo grupės lyderiu ir puikiai, įtaigiai kalbėjo apie ES bendradarbiavimą su kitomis valstybėmis, argumentuotai atsakė į klausimus. Mokiniai ne tik bendravo su bendraamžiais iš daugelio ES šalių, bet ir suvokė, kaip Parlamente priimami įvairūs sprendimai, kokia svarbi kiekvieno parlamentaro veikla.

Keliaudami mickūniečiai aplankė daug gražių Europos miestų. Neišdildomą įspūdį paliko Vroclavo senamiestis – vienas gražiausių Lenkijos miestų, išsidėstęs ant dvylikos salų. Viduramžių Niurbergo siauros gatvelės, gotikinės katedros, tik šiame mieste tvyrantis nepakartojamas meduolių kvapas. Tai lyg muziejus po atviru dangumi, kuriame galima buvo pasigrožėti architektūra. Mūsų gimnazistai vaikščiojo po seniausią Europos Mersburgo miestą. Mersburgo pavadinimas vokiškai (Meersburg) reiškia jūros pilis. „Jūros pilis“ yra seniausia pilis Vokietijoje, pastatyta net 630 metais. Didelį įspūdį gimnazistams paliko Noišvanšteino pilis (vok. Schwanstein – „Gulbės akmens“ pilis) Alpių kalnuose, kurią XIX am. pastatė karalius Liudvikas II. Grožintis švytinčiu vakariniu Strasbūru galima patikėti, jog šis miestas – tikroji Prancūzijos švenčių sostinė. Mokiniai buvo sužavėti Notre Damo katedra – išskirtiniu gotikinio meno šedevru. Visoje Europoje žmonės puošia miestus Kalėdų šventėms, o Prahoje jau šurmuliavo kalėdinė mugė.

Kelionė, susitikimai Europos Parlamente, pokalbiai, matyti miestai praturtino mūsų gimnazistų geografijos, istorijos, kalbos žinias, padėjo suprasti, kokia daugiaspalvė, daugiakultūrė, daugiakalbė ir be galo graži Europa.

Mickūnų gimnazijos mokytojos
Vaclava Šukštul, Alia Lebedeva, Tatjana Koženevska
Nuotraukos T. Koženevskos

Shadow up