kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Rudaminos meno mokyklos pučiamųjų instrumentų klasei – 10 metų

Gruodžio 2 d. Rudaminos daugiafunkciniame kultūros centre tvyrojo šventinė nuotaika. Vidurdienį į salę sugužėjo visi, kas vienaip ar kitaip susiję su Rudaminos meno mokyklos pučiamųjų instrumentų klase. Mat čia vyko minėtos klasės 10-mečio jubiliejinis koncertas. Šventės pradžioje – jubiliejaus proga, visus atvykusius pasveikino Rudaminos meno mokyklos direktorius Jurij Krupičevič.


Nors Rudaminos meno mokykla veikia nuo 2003 metų, pučiamųjų klasė savo pradžia laiko 2007 metus. Tą rugsėjo 1-ąją į mokyklą atžygiavo šeši vyrukai, kurie visi norėjo groti saksofonu. Kitais metais priimtas pirmasis klarneto mokinys, dar po metų mokykloje taip pat suskambo fleitos garsai. Pirmasis pučiamųjų instrumentų klasės mokytojas buvo Saulius Balsys, vėliau prisijungė saksofono mokytoja Beata Michalovska bei Agnietė Ivanauskaitė. Kiekvienais metais mokinių gretos pučiamųjų instrumentų klasėse gausėjo, mokiniai augo.

Šiuo metu mokykloje veikia fleitos, klarneto, saksofono ir šiais metais įkurta trimito klasė. Jose mokosi beveik 40 mokinių. Vaikus moko mokytojai: Saulius Balsys, Agnietė Ivanauskaitė, Kęstutis Kuncė bei Vytautas Skudas.

Džiugu, kad per 10 metų jaunieji Rudaminos pūtikai užaugo, sutvirtėjo ir savo muzika koncertuose, festivaliuose, konkursuose džiugina ne vien miestelio, bet ir skirtingų Lietuvos miestų, bei Lenkijos, Latvijos, Baltarusijos publiką. Ne vieną kartą buvo pelnyti laureatų diplomai rajoniniuose, respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose.

Rudaminos meno mokyklos pučiamųjų instrumentų metodinė grupė nuo 2010 metų kas du metus, o kartais ir dažniau pavasariais rengia pučiamųjų instrumentų ansamblių festivalį „Skambantis pavasaris“, tradiciškai organizuoja koncertą-susitikimą su Kaišiadorių rajono Paparčių kaimo Šv. Juozapo vaikų globos namų auklėtiniais. 2016 m. gruodį prieš pat Kalėdas pučiamųjų ir kitų instrumentų mokiniai aplankė Vilniaus rajono Prūdiškių socialinės globos centro gyventojus, kuriuos taip pat džiugino savo atliekama muzika.

Šventiniame koncerte greta Rudaminos meno mokyklos pūtikų dalyvavo ir sveikinimus dovanojo bičiuliai iš Nemenčinės, Vilniaus Algirdo, B. Dvariono muzikos mokyklų.

Rudaminos meno mokyklos mokinius bei mokytojus šiltai pasveikino Pagirių meno mokyklos direktorė Aleksandra Žuk-Butkuvienė. Koncertą vainikavo jungtinis Rudaminos ir Pagirių meno mokyklų pučiamųjų instrumentų orkestro pasirodymas, sutiktas ir išlydėtas audringomis ovacijomis. Po koncerto, kaip ir kiekviename gimtadienyje, laukė gardžios vaišės bei didžiulis tortas.

Plačios šypsenos, džiaugsmas ir entuziazmas teikia vilčių, kad Rudaminoje pučiamieji instrumentai skambės ilgai, sėkmingai ir darniai.

Pučiamųjų instrumentų metodinės grupės pirmininkas
Saulius Balsys

 

Shadow up