kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Pirmasis Vilniaus rajono vaikų susitikimas su jūra

Šį vasarišką liepos savaitgalį per 500 vaikų iš sunkiai gyvenančių Lietuvos šeimų pirmą kartą pasveikino Baltijos jūrą bei pramogavo Palangoje. Svajonė pamatyti jūrą išsipildė ir dešimčiai 7-12 metų vaikų iš Vilniaus rajono.


„Pasveikink jūrą Palangoje“ – taip vadinasi projektas, kurį įgyvendindama Palangos miesto savivaldybė į savo kurortą sukvietė vaikus iš mažas pajamas gaunančių šeimų ir padovanojo jiems stebuklingas akimirkas. Šią dieną vaikai mėgavosi tikromis atostogomis – ne tik pamatė jūros skalaujamas pakrantes, bet ir dalyvavo specialiai jiems parengtose pramogose: kartu su klounais ir pasakų personažais pūtė muilo burbulus, mokėsi šokių, iškylavo, lankėsi muziejuose, stebėjo cirko artistų pasirodymus, grožėjosi muzikiniu fontanu ir, be abejo, statė smėlio pilis bei brido į jūros bangas. Vaikus Palangoje pasitiko šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri su jais pabendravusi, kartu dalyvavo šventinėje eisenoje ir užsiėmimuose.

Šventėje dalyvavo mokiniai iš Marijampolio Meilės Lukšienės, Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos ir Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijų. Mažuosius poilsiautojus lydėjo Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos matematikos mokytoja metodininkė Irena Kisel ir Nemėžio seniūnijos soc. darbuotoja darbui su soc. rizikos šeimomis Ivona Jarmolovičiūtė. Vaikų saugumu nuolat rūpinosi pajūrio gelbėtojai, saugos tarnybos bei policijos pareigūnai.

Socialinė akcija Pasveikink jūrą Palangoje“ šiemet organizuota antrąkart. Joje dalyvavo 53 Lietuvos savivaldybės. Šia akcija jungiamasi prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“. Praėjusiais metais kelionėje dalyvavo septynių vaikų būrys iš Sudervės seniūnijos.

Shadow up