kaires_puses_index
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 


 


Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Tegul meilė Lietuvos dega mūsų širdyse!

Liepos 6-ąją Vilniaus rajono gyventojai kartu su visa Lietuva šventė Valstybės – Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, liudydami savo meilę ir pagarbą tėviškei, jos istorijai.


Šiemet, minint Lietuvos piliakalnių metus, „Tautiška giesmė“ skambėjo net ant šimto žymiausių Lietuvos piliakalnių. Pasitinkant saulėlydį, ant Maišiagalos piliakalnio į gyvą balsų grandinę vieningai giedant Vinco Kudirkos sukurtus žodžius susijungė šimtai susirinkusiųjų. Šventės proga susirinkusiems gyventojams bei svečiams koncertavo Rudaminos ir Nemenčinės daugiafunkcinių kultūros centrų kolektyvai, buvo deginamas simbolinis laužas. Visus pasveikinti Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos proga į Maišiagalą atvyko Seimo narė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos seniūnė ir maišiagalietė Rita Tamašunienė, Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė, Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narys Algis Šatas, Maišiagalos seniūno pavaduotojas Andžej Adomaitis. Renginio metu visi norintieji turėjo galimybę sudalyvauti akcijoje „Ačiū“, dėkodami Lietuvos vietos ir užsienio lietuvių bendruomenėms, kurios savo kasdieniais darbais kuria Lietuvą.

Nuotr. Elena Radevič

Prieš didįjį himno giedojimą Nemenčinės daugiafunkcinis kultūros centras kvietė tautiečius į šventinį koncertą „Dainuoju Tau“. Koncerto, skirto Valstybės dienai paminėti, metu gražiausias dainas, eiles ir liaudies šokius Tėvynei dovanojo vokaliniai ansambliai „Gija“, „Pagoda“, „Bujwidzianka“, šokių kolektyvas „Saulės žiedas“ bei liaudiškų šokių ansamblis „Perła“.

Šią dieną nemažai apie istorinės ir kultūrinės atminties išsaugojimą sužinojo ir jauniausieji Vilniaus rajono gyventojai. Buivydiškių vaikų darželyje mažieji dalyvavo edukacinėje pamokėlėje apie Lietuvos valstybingumą bei Liepos 6-osios šventės svarbą, žaidė tematinius žaidimus, piešė Lietuvos vėliavą, vaizdavo Karalių Mindaugą, giedojo himną ir žadėjo kartu su tėveliais išvakarėse prisidėti prie visuotinės tradicinės akcijos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“. Tuo tarpu RDKC Savičiūnų skyrius organizavo pažintinę ekskursiją į istorija alsuojančius Medininkus, kur aplankė pilį ir Juozapinės kalną, iš arti pamatė ten esantį paminklinį akmenį Lietuvos Karaliui Mindaugui. Tai buvo puiki proga dar labiau pažinti savo gimtojo krašto istoriją bei patirti naujų įspūdžių.

Nuotr. organizatorių

Pirmą kartą vieningai giedamas mūsų šalies himnas pasaulį apskriejo 2009-aisiais, švenčiant Lietuvos vardo tūkstantmetį. Jachtos „Ambersail“ misijos „Tūkstantmečio odisėja“ buriuotojai, apsukę Žemės rutulį ir aplankę pasaulio lietuvių bendruomenes, pakvietė visus tautiečius susijungti į gyvą balsų grandinę giedant „Tautišką giesmę“. Šis nepaprastas sumanymas, palaikomas pilietiškų žmonių, įstaigų ir veiklių bendruomenių jau tapo mūsų laikų papročiu ir neatsiejama Lietuvos tapatybės dalimi.

Shadow up