kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vasaros stovykla Rukainių gimnazijoje „Svajonių laivas 2017“

Vilniaus r. Rukainių gimnazijoje nuo birželio 5 d. iki birželio 16 d. vyko tęstinė dieninė dešimties dienų vaikų vasaros poilsio stovykla ,,Svajonių laivas“, kurią lankė devyniolika 1-4-tų klasių mokinių.


Pirmą dieną stovyklautojai susitiko su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste J. Aleksandrovič, kuri vaikams pravedė paskaitėlę apie tai, ką turėtų žinoti ir nuo ko apsisaugoti, kad atostogos būtų saugios ir smagios, priminė apie asmens higieną.

Gimnazijos logopedė B. Juknevičiūtė organizavo vaikams įsimintiną edukacinį užsiėmimą „Eksperimentai aplink mus“. Užsiėmimo metu vaikai galėjo atlikti įvairius eksperimentus, pavyzdžiui, pripūsti balioną naudodami sodą ir actą arba pažiūrėti, kas nutinka sumaišius kelis mišinius.           

Technologijų mokytoja I. Lesnevska supažindino vaikus su ebru menu – piešimu ant vandens. Vaikai patyrė teigiamų emocijų ir nupiešė nepakartojamų kūrinių. 

Bibliotekos darbuotoja A. Juckevič kartu su vaikais iškeliavo į „Knygų pasaulį“, piešė mėgstamiausius knygų herojus. Bibliotekininkė supažindino vaikus ne tik su bibliotekos taisyklėmis, bet ir parodė, kur sudėtos jų amžiuje tinkamos skaityti knygos. Vaikai išsirinko patikusią ir galėjo paskaityti.

Susitikimo su psichologe I. Šiškina metu vaikai pabandė susipažinti su savo jausmais, mokėsi suprasti vienas kitą, padėti vieni kitiems ir pasimokyti, kaip galima spręsti konfliktus.

Stovyklos metu buvo organizuotos 4 edukacinės-pažintinės išvykos. Vaikų laukė pažintinė išvyka į Kauną. Jos metu stovyklos nariai apsilankė net tik Lietuvos zoologijos sode, pažino gyvūnus iš arčiau, susipažino su pasaulio ir Lietuvos gyvūnijos įvairove, nykstančiomis rūšimis ir nykimą sąlygojančiais veiksniais, bet ir Kauno marių regioniniame parke, kur jų laukė edukacinis užsiėmimas „Atradimai pelkėje“ – pėsčiųjų žygis į Dubravos rezervatinę apyrubę, pažintis su pelkių ekosistema, pelkiniais augalais, rezervatiniu mišku. Organizuota išvyka į VU Botanikos sodą, kur visi grožėjosi ne tik gražia aplinka, bet ir susipažino su įvairiais augalais, sodo ir Kairėnų dvaro ir dvariškių istorija. Išvykoje į Vilniaus Žaislų muziejų vaikai sužinojo, kokie žaislai buvo akmens amžiuje ir kas juos išrado, po edukacinio užsiėmimo turėjo laiko išbandyti daugumą įvairių žaidimų. Išvykos į Trakus metu vaikai pažino ne tik Trakų istoriją, kultūrą, bet ir pasiplaukiojo Galvės ežeru, pasigrožėjo nuostabiais Trakų pilies ir Užutrakio dvaro vaizdais. Dėkojame pramoginių laivelių Trakuose savininkui Mindaugui Beišiui, kuris organizavo nemokamą pasiplaukiojimą vaikams. Išvykos į Vladislavo Sirokomlės muziejų metu stovyklautojai mokėsi pagaminti šiaudinius žaislus, po užsiėmimo laukė iškyla prie laužo, dešrelių kepimas, žaidimai ir poilsis gamtoje.  

Stovyklos uždarymas vyko baigiamajame renginyje „Saugus internete ir vasarą“, kurį incijavo asociacija „Langas į ateitį“ ir Lietuvos Saugesnio interneto centras. Renginį organizavo pradinio ugdymo mokytojos R. Barkovienė, N.Balcevič ir socialinė pedagogė J. Gilevič. Vaikams buvo priminta ne tik tai, kaip saugiai elgtis internete, jie gavo naudingų patarimų, ką galima nuveikti vasarą, kad atostogos būtu turiningos ir naudingos. Vaikai šoko, dainavo, dalinosi įspūdžiais, patirtais stovyklos metu. Renginio pabaigoje laukė apdovanojimai ir malonios staigmenos.

Stovyklos programos tikslas buvo ugdyti vaikų socialinę, pažinimo ir kūrybingumo kompetencijas bei sudaryti sąlygas turiningai edukacinei veiklai vaikų vasaros poilsio metu. Vaikai buvo įtraukiami dalyvauti neformaliojo švietimo veikloje. Paruoštos įvairios veiklos, kurios užtikrintų vaikų poreikius, atskleistų vaiko gebėjimus. Vaikai mokėsi tinkamai bendrauti, spręsti konfliktus, vengti saugumui kylančių pavojų. Stovykloje dirbo ne tik pradinio ugdymo mokytojos, bet ir kiti patyrę specialistai.

Stovyklos organizatoriai ir dalyviai dėkoja mokytojoms, valgyklos darbuotojai, sveikatos priežiūros specialistei, bibliotekos darbuotojai, logopedei, psichologei, technologijų mokytojai ir kitiems specialistams, prisijungusiems prie stovyklos organizavimo, už gerą darbą, energiją ir entuziazmą bei labai įdomias veiklas.

Linkime visiems gražios ir turiningos vasaros ir atsisveikiname – iki susitikimo kitais metais!

 

Vasaros stovyklos vadovė Jovita Gilevič

Shadow up