kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Artėja 2017 m. žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas

Žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo laikotarpis šiemet Lietuvoje prasidės balandžio 10 d. ir truks iki birželio 6 d. Visi vėluojantieji deklaruoti, šį darbą galės atlikti iki liepos 1 d., tačiau už kiekvieną uždelstą dieną galutinė paramos suma bus mažinama 1 proc.


Primename, kad pareiškėjai žemės ūkio naudmenas ir pasėlius deklaruoja seniūnijose pagal pareiškėjo valdos centro adresą.

Pasėlių deklaravimo metu pareiškėjai, pateikę vieną paraišką, galės prašyti tiesioginių išmokų už žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus bei mėsinius galvijus ir mėsines avis, pieninių veislių bulius, melžiamas karves, pienines ožkas ir ėriavedes, taip pat išmokų už plotus pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemones. Šiemet paramos administravimo nuostatose yra nemažai naujovių. Svarbiausios iš jų:

  • Pievų ir ganyklų šienavimas – 1 kartas (iki rugpjūčio 1 d.);
  • Akcentuojamas žemės dirbimo įrodymas – parama tam, kuris pats deklaruoja ir pats dirba;
  • Valstybinės žemės efektyvesnė kontrolė – „Valstybinės ir kitos paskirties žemės sluoksnis“;
  • Patikslinimas dėl „Aktyvaus ūkininko“ tikrinimo – susiję asmenys;
  • Įsėliui gali būti naudojamos tiek baltyminės, tiek nebaltyminės žolės;
  • Susietoji parama sertifikuota sėkla apsėtiems javų plotams (jei auginami ne sėklai), bulvėms sėklai ir cukriniams runkeliams (minimalus plotas – 0,5 ha);
  • Susietoji parama už uždaro grunto daržovių auginimą;
  • Neesminiai techniniai pokyčiai, neįtakojantys deklaravimo proceso.

Daugiau apie naujoves skaitykite čia.

Jeigu iškils papildomų klausimų dėl šiųmečio žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo, galite kreiptis į Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus specialistus: Česlavą Apolevič tel. (8 5) 273 1290 ir Heleną Varnienę tel. (8 5) 211 1129 arba skaityti deklaravimo aktualijas www.nma.lt.

Shadow up