kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Kalvelių „Aušros“ gimnazijoje varžėsi jaunieji ugniagesiai

Pirmuosius jaunimo žingsnius link garbingos ugniagesio gelbėtojo profesijos skatina jau ne vienerius metus Kalvelių „Aušros“ gimnazijoje vykstančios jaunųjų ugniagesių gelbėtojų varžybos. Šiemet kovo 22-ąją gimnazijos sporto salėje pulkavosi jaunimas iš Vilniaus regiono ir Lenkijos.


Kalvelių „Aušros“ gimnazijoje nuo 2011 metų kasmet yra organizuojamos tokio pobūdžio tarptautinės varžybos.  Čia taip pat veikia jaunųjų ugniagesių būrelis, o kartą per savaitę vykstančias treniruotes veda patys ugniagesiai gelbėtojai. Tokiu būdu jaunimas yra skatinamas prasmingai leisti laisvalaikį, mokomas saugaus elgesio ekstremaliose situacijose taisyklių, pirmosios pagalbos  teikimo pagrindų ir sudominamas ugniagesybos profesija.

Palinkėti jauniesiems ugniagesiams sėkmės ir gerų startų sportinėse rungtyse atvyko Vilniaus rajono savivaldybės vicemerė Teresa Demeško. „Labai džiaugiuosi tokia gražia iniciatyva – jau nuo jaunų dienų priartinti prie kilnios ugniagesių gelbėtojų profesijos. Tikiuosi, kad ji gyvuos dar daug metų, pritraukdama vis daugiau jaunų entuziastų. Nes tai – saugios ateities mūsų šaliai kūrimas“, – didžiuodamasi aktyviu jaunimu kalbėjo vicemerė. Ji pabrėžė, kad Savivaldybė stengiasi visapusiškai palaikyti ugniagesių pasiaukotiną ir neįkainojamą darbą visuomenės labui.

Jaunųjų ugniagesių gelbėtojų varžybos suteikia galimybę išbandyti įvairias aktyvias bei ištvermės reikalaujančias veiklas, kurios yra neatsiejama kiekvieno ugniagesio kasdienybė. Dalyviai, suskirstyti pagal amžiaus grupes  su ugniagesių gelbėtojų amunicija turėjo įveikti specialiai paruoštas užduotis.

Iš viso varžybose dalyvavo 7 komandos: dvi iš Šalčininkų rajono, po vieną iš Širvintų ir Švenčionių rajonų, Vilniaus m. jaunųjų ugniagesių komanda, Vilniaus rajono ugniagesių savanorių draugijos komanda ir svečiai iš Lenkijos: ugniagesių savanorių komandos nariai iš Kleščelių.

Pasibaigus įtemptoms varžyboms, pripažintos geriausiomis ir nugalėtojų taurėmis apdovanotos 3 komandos: 1-ąją vietą užėmė Vilniaus rajono ugniagesių savanorių draugijos komanda, 2-ąją – dalyviai iš Lenkijos, 3-ąją – komanda iš Šalčininkų rajono. Medaliais, diplomais, o taip pat ir mažesnėmis taurėmis įvertinti ir kiti, gerai rungtyse pasirodę dalyviai. Kiekvienoje amžiaus grupėje taip pat buvo apdovanoti dalyviai už asmeninius rezultatus.

Varžybas stebėjo ir visus dalyvius sveikino: Vilniaus rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos direktorius Kęstutis Velikianecas, Vilniaus rajono ugniagesių savanorių draugijos pirmininkas Artūras Vaišnoras, Lietuvos jaunųjų ugniagesių sąjungos prezidentas Romualdas Kazlauskas, Lietuvos ugniagesių sporto federacijos prezidentas Vilius Ambrazevičius, Kalvelių „Aušros“ gimnazijos direktorė Irena Veličkienė.


Shadow up