kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono ekstremaliųjų situacijų komisijos prioritetas pavasarį – žolės deginimo prevencija

Kaip ir kasmet, kovo mėnesio pabaigoje Vilniaus rajono savivaldybėje įvyko Vilniaus rajono ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis, kurio metu buvo pristatyta Vilniaus rajono savivaldybės civilinės ir darbo saugos ataskaita bei aptartos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, komunalinių tarnybų, miškų urėdijų pasirengimo padegtos žolės gesinimui aktualijos.


Posėdį pradėjęs komisijos pirmininkas, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Tadeuš Buiko pasveikino susirinkusius komisijos narius ir atvykusius dalyvius su atėjusiu pavasariu bei nuogąstavo, jog su bundančia gamta atsiranda ir dažni pernykštės žolės deginimo atvejai, peraugantys į miškų, gyvenamųjų ir ūkinių pastatų gaisrų grėsmę.

Komisijai bei atvykusiems dalyviams pirmiausiai buvo pristatyta Vilniaus rajono savivaldybės civilinės ir darbo saugos ataskaita už 2016 metus, kurią pristatė Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Civilinės ir darbo saugos specialistas Tadeuš Černiavskij.

Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje dalyvavęs Vilniaus rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos direktorius Kęstutis Velikianecas aptarė pasirengimą galimiems gaisrų gesinimams miškuose ir pievose, papasakojo apie techninę Tarnybos parengtį. Taip pat pristatė Vilniaus rajone aktyviai veikiančias 9-ias ugniagesių savanorių draugijos komandas, pasiruošusias vykti į gaisrų gesinimą.

Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojas Evaldas Tamašauskas aptarė prevencines priemones, siekiant išvengti gaisrų pievose ir miškuose. Posėdžio dalyviams papasakojo apie priešgaisrinių tarnybų pasiruošimą žolės deginimo sezonui bei priminė apie nuo kovo mėnesio pabaigos bei visą balandžio mėnesį bendrai su Vilniaus rajono savivaldybe organizuojamus prevencinius reidus. Valdybos viršininko pavaduotojas taip pat prašė, kad Savivaldybės atsakingi padaliniai, kaip ir kasmet, patikrintų vandens paėmimo vietų būklę bei, pastebėjus trūkumus ar neatitikimus, užtikrintų patogų, nustatytus reikalavimus atitinkantį priešgaisrinių tarnybų privažiavimą prie vandens paėmimo vietų.

Posėdyje buvo aptartas ir pastaruoju metu vienas svarbiausių gyventojams kylančių klausimų dėl Vilniaus mieste pasireiškusios ūminės infekcinės ligos – legioneliozės. VšĮ Vilniaus rajono centrinės poliklinikos infekcijos kontrolės gydytojas Vytautas Andriuška posėdžio dalyviams papasakojo apie šios ligos pasireiškimą bei apsisaugojimo būdus. Gydytojas teigė, jog taikant prevencines ir profilaktikos priemones, darant tyrimus bei nuolatos stebint aplinką šios ligos pasireiškimų galima išvengti. Siekiant sumažinti riziką užsikrėsti legionelioze, karšto vandens temperatūra turėtų būti 50-60 °C, o šalto vandens temperatūra žemesne nei 25 °C.

Komisijos pirmininkas, apibendrindamas tarnybų atstovų pranešimus, pasidžiaugė stropiu tarnybų pasiruošimu bei atsakingumu saugant rajono gyventojus bei mūsų visų aplinką.

Vilniaus rajono savivaldybė ragina gyventojus atsakingai elgtis su ugnimi bei nedeginti pernykštės žolės. Pastebėję gaisrą, nepraeikite abejingai pro šalį, bet, esant galimybei, pasistenkite patys jį užgesinti. Jeigu matote, kad su ugnimi nepavyks lengvai susidoroti, nedelsiant kvieskite ugniagesius bendruoju pagalbos telefonu 112.

 

Shadow up