kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Švietimo įstaigose paminėta Pasaulinė Žemės diena


Žemės dienos minėjimas Nemenčinės Gedimino gimnazijoje

Kasmet kovo 20 dieną visas pasaulis mini Žemės dieną.  Aplinkos ministerijos iniciatyva Žemės dienos minėjimo akcija vyko Lietuvos mokyklose. Nemenčinės Gedimino gimnazijoje surengtos dvi aplinkos apsaugos pamokos.

„Didžiausia gėda nepažinti žemės, kurioje gyveni, o dar didesnė, kai svetimais kraštais domimasi labiau nei savuoju“, – tokiais V. Sirokomlės prieš 150 metų pasakytais žodžiais prasidėjo pirmoji pamoka. Ją vedė Neries regioninio parko darbuotojai – gidas Saulius Pupininkas ir ekologas Gintaras Malmiga. Įdomiai, gyvai, iliustruojant vaizdais, mokiniams buvo papasakota apie įspūdingą parką visai netoli Nemenčinės. Pamokos pabaigoje surengtame protų mūšyje kovėsi 5-8 klasių komandos, atliko užduotis, kuriose pynėsi ne tik gamtos pažinimo, geografijos, bet ir istorijos, etnografijos, mitologijos klausimai. Mokiniams buvo priminta, kad 2017 metai – piliakalnių metai, kad Žemės dieną svarbu pagalvoti, kaip savo gyvenimu galėtume saugoti gamtą, nepamiršti kultūros.

Antrąją pamoką vedė Audrius Želvys, Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos atliekų tvarkymo analizės skyriaus vedėjo pavaduotojas. Su mokiniais buvo kalbama apie aplinkos užterštumą – didžiulę problemą ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Gimnazistams buvo pristatyta Aplinkos ministerijos struktūra, paaiškinta departamentų veikla, supažindinta su aplinkosaugininkų darbu nuo brakonierių gaudymo iki dokumentų tvarkymo. 

Tikimės, kad Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos bei Neries regioninio parko darbuotojai pažadino mokinių smalsumą, sustiprino atsakomybės už aplinką jausmą, paragino saugoti ir tyrinėti mokyklos apylinkes, padaryti naujų atradimų, nors ir savo kieme. 

Pamokas organizavo Alina Kodikienė, Nemenčinės Gedimino gimnazijos
 
biologijos mokytoja metodininkė,
 
Jurga Stankevičienė,
 
direktoriaus pavaduotoja ugdymui Nemėžio darželio vaikučių laiškas Žemei

Kovo 20 – 22  dienomis  pasaulyje švenčiama Žemės diena. Šią dieną raginama prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi, kiekvieną dieną. Jau ikimokykliniame amžiuje ekologiniam, aplinkosauginiam ugdymui skiriame daug dėmesio, nes nuo mažų dienų išugdytos vaikų nuostatos lemia santykiams su gamta įpročius, kurie labai svarbūs ekologinės kultūros ugdymuisi. Vaikai mokosi žaisdami, tad per žaidimą bandėme atverti galimybes vaikų meniniams gebėjimams ugdytis.

Pasaulinei Žemės dienai paminėti atsiliepėme į Vilniaus m. lopšelio-darželio „Rūta“ kvietimą dalyvauti Vilniaus apskrities ikimokyklinio ugdymo įstaigų festivalyje  „LAIŠKAS ŽEMEI“, kuriam  labai kruopščiai ruošėmės. Rašėme Žemei muzikinį laiškelį, žadėdami nieko neskriausti, nelaužyti medelių, mylėti ir saugoti savo Žemę. Kovo 20 dieną mokykliniu autobusiuku ( jį mums mielai paskolinio šv. R. Kalinausko gimnazija) Ąžuolyno vaikučiai iškeliavo į „Rūtos“ darželį į festivalį.  Renginį iškilmingai atidarė festivalio iniciatoriai ir organizatoriai „Rūtos“ pedagogės. Sveikinimo žodžius tarė „Rūtos“ darželio direktorė Violeta Ringevičienė, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus atstovė, kiti svečiai. Muzikinį sveikinimą festivalio dalyviams dovanojo „Rūtos“ darželio ugdytinės tėvelis Medardas Trimonis. Savo laiškus Žemei skaitė vienuolikos ikimokyklinių įstaigų auklėtiniai. Tarp jų ir mes, Ąžuolyno vaikučiai. Festivalio pabaigoje, prisijungę prie socialinio projekto taikai ir vienybei Žemėje iniciatyvos, visi kartu sušokame Žemei šokį.

Festivalis „Laiškas Žemei“ – tai ne tik puiki galimybė ugdyti vaikų meninę kompetenciją, jų smalsumą ir žingeidumą, bet ir ugdant gamtojautą, globojant Žemę, puoselėti jaunos kartos dvasinės ir kūrybines galias. Dėkojame „Rūtos“ lopšelio-darželio kolegėms už puikią proga susiburti bendrai veiklai ir pasidalinti gerąja darbo patirtimi.

Irena Kivytienė, Alma Zlotnikovienė, Tatjana Kinderevičienė  Žemės diena Maišiagalos vaikų lopšelyje-darželyje

 Kiekvienais metais kovo 20 dieną minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Kovo 20-oji Pasauline Žemės diena paskelbta neatsitiktinai. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.

Šią dieną diskutuojama aplinkosauginėmis temomis ir raginama priimti palankius aplinkai sprendimus. Tai diena, kai kalbama apie mūsų planetai iškilusius pavojus, visuomenės darnios raidos būtinybę, kad mūsų veikla žydinčioje planetoje nebūtų nukreipta tik beatodairiškam mūsų pačių gerovės ir patogumo kūrimui, negalvojant apie ateities kartas.

Maišiagalos vaikų lopšelio-darželio ugdytiniai ir pedagogai paminėjo Pasaulinę Žemės dieną. Iš antrinių žaliavų vaikai su pedagogais gamino skulptūras. Darželio kiemas pasipuošė gandų, boružių, žiogų, varlyčių, ančių bei kitų Žemės gyventojų skulptūromis (paroda galima grožėtis iki kovo 25 dienos). Vaikai žaidė judriuosius žaidimus apie paukščius. Mokėsi pamėgdžioti paukščių balsus. Pasižadėjo nemėtyti šiukšlių, nelaužyti medžių šakų. Globoti vabaliukus ir varlytes, drugelius ir paukštelius, žodžiu, visus, visus Žemės gyventojus. 

Maišiagalos vaikų lopšelio-darželio ugdytiniai ir pedagogai, sveikindami visus šios gražios šventės proga, kartu nori priminti, jog pavasario lygiadienis – Pasaulinė Žemės diena – ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, darbo vietoje. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi. Kiekvieną dieną. Mūsų maži ir, atrodytų, nežymūs darbai – popieriaus ir elektros taupymas, langų ir durų sandarumas, vandens čiaupų sutvarkymas – padeda tausoti medienos išteklius ir elektrą, šilumą ir vandenį, kuriems pagaminti ar išgauti reikia daug energijos, o jai pagaminti naudojami nuolat senkantys Žemės ištekliai. Naudojant šiuos išteklius teršiamas oras, didinamas kenksmingų dujų išmetimas į atmosferą, dėl ko šiltėja mūsų planetos klimatas, pradeda tirpti ledynai amžino įšalo zonose. 

„Drugelių“ grupės auklėtoja
N. Četrauskaitė
 Žemės diena Pagirių „Pelėdžiuko“ vaikų darželyje

Linksmai ir išradingai  buvo paminėta Žemės diena Pagirių „Pelėdžiuko“ vaikų darželyje. Šis renginys kūrybiškai įsipynė į vaikų ekologinės sampratos ugdymą. Mažieji mūsų ugdytiniai – tai mūsų planetos ateitis ir likimas. Kiek įdėsime į savo vaikus, tiek jie galės skleisti gėrį, sąmoningai mylėti gamtą, rūpintis aplinka ir spręsti ekologines problemas.

Auklėtojos metodininkės Danuta Gurina, Kristina Butkevič ir meninio ugdymo pedagogė Egidija Voverienė per dainą, šokį, pasakojimą perteikė vaikams  mintį apie mūsų gimtąją planetą Žemę, kokia ji maža, graži ir žydra, tokios kitos visose kosmoso platybėse nerasi. O vaikai žaismingai papasakojo draugams  apie kiekvieną pasaulio žemyną: Afriką, Antarktidą, Australiją, Aziją, Europą, Pietų ir Šiaurės Ameriką. Nupieštuose plakatuose puikavosi tame žemyne gyvenantys gyvūnai, būdingi pastatai ir  gamtos vaizdai. Vaikai smagiai trepsėjo indėnų šokio ritmu, dainos džiugino Antarktidos vėsa ir Afrikos karščiu. Viso renginio metu buvo kalbama apie tai,  koks stebuklas yra Žemė ir, kad ją būtinai reikia saugoti, neprarasti to grožio ir gyvybės joje.

Šiandienos renginys  tai mažas grūdelis, kuris ateityje gali virsti reikšmingu indėliu į gamtosaugos darbų aruodą. Tikime, kad taip dirbdami ugdome kartą, mylinčią gamtą, atsakingą už savo poelgius, už planetos ateitį.

Pagirių „Pelėdžiuko“ vaikų darželio direktorės
pavaduotoja ugdymui Janina Lukšienė

Shadow up