kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Bendromis pastangomis priartėti prie tiesos...

Vasario 23 d. Pagirių gimnazijoje vyko tarpmokykliniai Vilniaus r. Pagirių gimnazijos ir Nemenčinės K. Parčevskio gimnazijos 11 klasių mokinių debatai anglų kalba. Debatų tema „Migrant Crises is Today's Troyan Horse / Migracija šiandien yra Trojos arklys“ suteikė galimybę išsakyti nuomonę aktualiomis temomis, tokiomis kaip lietuvių emigracija, pabėgėlių adaptacija bei integracija, migracijos krizė, išeiviai iš Lietuvos, šalies demografijos problemos. Šie debatai suteikė galimybę susipažinti ir bendrauti su bendraamžiais, kartu dalyvauti veikloje ir tobulėti, semdamiesi žinių vienas iš kito.


Debatuotojus vertino komanda, kurią sudarė savanoris iš Airijos, viešnia iš JAV ambasados, Tarptautinės Migracijos Organizacijos (IOM - International Organization for Migration) organizacijos atstovas. Geriausiems debatuotojams, pirmoji ir antroji vieta buvo nominuota Nemenčinės K.Parčevskio gimnazijos moksleivėms – sesėms Ivonai (G2 klasės mokinė) ir Paulinai Anisimovoms (G3 klasės mokinė). Trečioji vieta atiteko Laimai Poltorakevič iš Pagirių gimnazijos. Pagirių gimnazijos 11-okų komanda buvo pripažinta geriausia. Komandinėje veikloje dalyvavę svečiai iš Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio, Paberžės šv. Stanislavo Kostkos ir Paberžės „Verdenės" gimnazijų taip pat turėjo galimybę dalyvauti diskusijose, išdėstyti savo idėjas lape ir pristatyti auditorijai.

Moksleivių emocijos ir atsiliepimai skatina mus, mokytojus, kurti, keisti pamokos formatą, integruoti ir tapti dar labiau pasaulietiškais. Paberžės „Verdenės“ gimnazijos anglų kalbos mokytoja Lina Kiršulytė pasidalijo savo įspūdžiais: „Noriu padėkoti už pakvietimą dalyvauti debatuose, už puikų renginuką, labai šiltą priėmimą. Puikus pasiruošimas debatams. Svečiai ir dalyviai aktyviai įtraukti į debatus – tai didelis privalumas“.

Pagirių gimnazijos mokiniai: „Dėkojame už debatus ir galimybę juose dalyvauti, nes tai suteikė drąsos, pasitikėjimo savimi ir patirties. Pažvelgėme į egzistuojančią pabėgėlių problemą iš įvairių pusių“.

Nemenčinės K. Parčevskio gimnazijos mokiniai dėkojo Pagirių gimnazijos šeimininkams už svetingumą ir teigė, kad dalyvavimas debatuose padėjo jiems geriau suprasti, kokia sudėtinga yra migracijos tema, padėjo patobulinti tiek anglų kalbos, tiek ir viešojo kalbėjimo įgūdžius.

Dar kartą įsitikinome, kad „Jūs galite būti teisus, o aš galiu klysti, bet bendromis pastangomis mes galime priartėti prie tiesos“ (K. Poperis).
Laukiame kitų susitikimų.


Debatų organizatorės:

 anglų kalbos vyresnioji mokytoja Lina Labžentienė,
 anglų kalbos mokytoja ekspertė Inesa Rusecka
  

Shadow up