kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vizitas Japonijos ambasadoriaus rezidencijoje

Tęsiant ir puoselėjant dialogą su Tekančios Saulės šalies atstovais, sausio 23 d. Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst kartu su patarėja Aleksandra Černiauskiene lankėsi Japonijos ambasadoriaus rezidencijoje, kur susitiko su Jo Ekscelencija Japonijos ambasadoriumi Lietuvoje Toyoei Shigeeda, jo žmona bei kitais ambasados darbuotojais.


Susitikimas prasidėjo pažintimi su Japonija, jos administraciniu suskirstymu, ekonomika ir kultūra. Ambasadorius teigė, jog jo šalies gyventojams tradicinės išvykos tampa nebeįdomios ir vis labiau ryškėja neįprastų maršrutų, unikalių, dar nematytų vietovių tendencija. Tarp trokštamų pažinti šalių yra ir Lietuva. Todėl siekiama padėti užmegzti ryšius tarp Lietuvos ir Japonijos miestų, skatinti investicijas, verslumą, o Vilniaus rajonas šiuo atžvilgiu yra neabejotinai perspektyvus.

Savo ruožtu merė Marija Rekst papasakojo apie Vilniaus rajono patrauklumą, išskirtinumą, tradicijas, o taip pat turtingą tautinį ir sakralinį paveldą, čia verdantį meninį ir kultūrinį gyvenimą. „Tiek gamtinis, tiek architektūrinis turizmo potencialas pritraukia vis daugiau atvykstančiųjų. Čia darniai sugyvenančios įvairios tautos – tai mūsų rajono vertybė. Vilniaus rajone persipinančiai tautinei įvairovei sudaromos sąlygos atskleisti savo etninį savitumą, jį saugoti ir plėtoti“, – kaipo vieną iš rajono esminių išskirtinumų merė įvardijo daugiatautiškumą.

Susitikime taip pat pasidalinta bendradarbiavimo idėjomis, nemažą dėmesį skiriant verslo sričiai. Pažymėta, kad Vilniaus rajonas yra patrauklus užsienio investuotojams savo infrastruktūra, susisiekimo galimybėmis, sostinės artumu. Deja, laisvos žemės trūkumas stabdo tam tikrų iniciatyvų realizavimo galimybes, tačiau rajono paribiuose sėkmingai galėtų įsikurti IT įmonės. Vilniaus rajono savivaldybė siekia didinti verslų kūrimo potencialą savo teritorijoje – Savivaldybė turi įsteigtą Smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo fondą, kuris teikia paramą ir prisideda prie verslo plėtros bei verslo idėjų įgyvendinimo rajone.

Didelio Jo Ekscelencijos susidomėjimo sulaukė tradicinis, bet kartu ir unikalus Vilniaus rajono liaudies menas – verbos. Ant medinio kotelio, derinant įvairiaspalvius džiovintus augalus pinamos verbos garsina Vilniaus rajoną visame pasaulyje. Ambasadorius išreiškė norą arčiau susipažinti su Vilniaus krašto verbų tradicijomis ir artimiausiu metu aplankyti Čekoniškių verbų ir buities seklyčią.

Shadow up