kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Įdomioji Civilinės metrikacijos skyriaus statistika

Prasidėjus naujiems kalendoriniams metams, sausio mėnuo – geriausias metas apžvelgti prabėgusių metų tendencijas.


Naujausiais duomenimis Vilniaus rajonas per 2016 metus paaugo 850 jaunų piliečių. Pastebėta, jog Vilniaus rajone antrus metus iš eilės gimsta daugiau berniukų nei mergaičių. 2016 metais gimė 446 vyriškos ir 404 moteriškos lyties atstovų. Gimusiųjų tarpe buvo ir 8 poros dvynukų.

Palyginus 2016 metų gimstamumo rodiklius su 2015 metų duomenimis, pastebimas nežymus gimusiųjų skaičiaus mažėjimas. Šie pokyčiai neatspindi realios gimstamumo Vilniaus rajone situacijos, kadangi Vilniaus rajono savivaldybė savo teritorijoje neturi gimdymo namų, o tėvai gali laisvai pasirinkti kuriame civilinės metrikacijos skyriuje registruos vaiko gimimo faktą, todėl dažnai Vilniaus rajono gyventojai pasirenka gimdymo įstaigos buvimo vietos metrikacijos skyrių, o ne pagal deklaruotą gyvenamąją vietą.

Kalbant apie gyventojų didėjimą Vilniaus rajono seniūnijose, 2016 metais naujagimių skaičius padidėjo Avižienių seniūnijoje – čia gimė 86 vaikai, Rudaminos ir Nemėžio seniūnijose – po 57 naujagimius. Vilniaus rajono gimstamumo rodiklius gerina ir Kalvelių, Nemenčinės bei Pagirių seniūnijų gyventojai.

Nors ir išlieka tendencija mažyliams rinkti kuo mažiau girdėtus vardus, pvz. Ukmė, Aurora, Marcelis, Murat, Solomon, renkami ir klasikiniai vardai. Praėjusiais metais tėveliai savo atžaloms dažniausiai rinkosi tokius vardus: Dominik, Dominykas, Emil, Gabriel, Adrijan, Karolis, mergaitėms – Emilija, Gabrielė, Adrijana, Karolina.

Taip pat džiugina ir tai, kad beveik dvigubai, palyginus su 2015 metais, sumažėjo vienišų motinų, registruojančių vaiko gimimą, skaičius (2016 m. – 27 vienišos mamos).

Per 2016 metus buvo užregistruos 387 santuokos. Vis dažniau jaunavedžiai jungtuvių ceremonijai pasirenka įvairias, egzotiškas pasaulio šalis. Rajono gyventojai tuokėsi: Mauricijaus Respublikoje, Šri Lankoje, Pakistane, Portugalijoje, Graikijoje, taip pat Norvegijoje, Švedijoje, Jungtinėje Karalystėje, ir kt. Ne ką mažiau dėmesio sulaukia santuokos registravimas jaunavedžių pasirinktose vietose. Praėjusiais metais į jaunavedžių pasirinktas vietas buvo vykstama 23 kartus. Dažniausiai jaunieji rinkosi Paberžės, Riešės, Avižienių, Zujūnų, Dūkštų, Maišiagalos ir kitų seniūnijų teritorijose esančias sodybas. 2016 metais maloniai stebino ir jaunavedžių amžius. Visus stereotipus laužė santuokos įžadus davusios moterys, kurių amžius siekė daugiau nei 70 metų bei jaunavedžiai vyrai, kurių tarpe vyriausiajam buvo 84 metai.

Dar viena puiki žinia – mažėja santuoką nutraukiančių porų skaičius – 2016 metais santuoką nutraukė 209 poros, tuo tarpu 2015 metais ištuokos įrašus įregistravo 244 poros.

Vilniaus rajone taip pat mažėja mirčių skaičius. 2016 metais įregistruoti 1 063 mirties akto įrašai, 2015 metais Vilniaus rajono seniūnijose ir Vilniaus rajono civilinės metrikacijos skyriuje fiksuota 1 130 mirčių.

Vilniaus rajono savivaldybė kviečia bei ragina naudotis rajono Civilinės metrikacijos skyriaus teikiamomis paslaugomis – registruoti savo santuoką ar kitus civilinės būklės aktus.

Taip pat primename apie civilinės būklės aktų registravimo pakeitimus nuo šių Naujųjų metų įsigaliojus Civilinės būklės aktų įstatymui. Apie tai galite skaityti čia.

Shadow up