kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono savivaldybės prioritetas – vaikų gerovė

Vilniaus rajono savivaldybės valdžios prioritetas – užtikrinti rajono moksleivių gerovę švietimo įstaigose. Vykusios tarybos metu vienbalsiai patvirtinti sprendimų projektai, skatinantys rajono vaikų neformalųjį bei profesinį ugdymą, užtikrinantys saugų ir komfortišką mokinių pavėžėjimą į mokyklas ir atgal bei garantuojantys patogias ir kokybiškas ugdymo sąlygas.


Penktus metus iš eilės Vilniaus rajono savivaldybė VšĮ „Vaikų ir paauglių socialinis centras“ globotiniams, vykstantiems į profesines mokyklas ir neformaliojo švietimo įstaigas kompensuoja važiavimo išlaidas maršrutu Nemenčinė – Vilnius (Antakalnio transporto mazgas). Tai puikus, skatinantis bei pasitvirtinantis būdas siekiant gabiems Vilniaus rajono vaikams suteikti galimybę tinkamai tobulinti savo talentus ar gauti profesinį išsilavinimą. Kompensacijos suma Vaikų ir paauglių socialinį centrą lankantiems vaikams per savaitę šiais metais sieks 59,74 eurų, iš jų lankantiems profesines mokyklas – 38,4 eurų, neformaliojo ugdymo užsiėmimus – 21,34 eurų. Kalbant apie kompensacijas, Vilniaus rajono savivaldybė išsiskiria iš kitų Lietuvos savivaldybių – kiekvienais metais net 90 proc. meno mokyklos auklėtinių mokslų išlaidų yra kompensuojamos, t. y. vaikai lankantys Vilniaus rajono mokyklas turi galimybę už neformalųjį mokslą mokėti tik 10 proc. visos sumos.

Šiais metais dar į keturias Vilniaus rajono įstaigas nukeliavo ir mokiniams bei jų tėvams pavėžėjimo į mokyklą klausimus išsprendė nauji mokykliniai autobusai ,,Opel Movano“, kurių bendra įsigijimo vertė siekia 200 tūkst. eurų. Vilniaus rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausantis turtas disponuoti pasitikėjimo teise perduotas Paberžės šv. Stanislavo Kostkos ir Kalvelių Stanislavo Moniuškos gimnazijoms, Medininkų šv. Kazimiero vidurinei bei Kyviškių pagrindinei mokykloms. Lėšas įsigyti mokyklinius autobusus skyrė Lenkijos valstybė.

Viena iš prioritetinių savivaldybės sričių yra švietimas. Bendradarbiaudami su vietos gyventojų bendruomenėmis, pedagogais, tėvais, jaunimu, stipriname švietimo įstaigų socialines funkcijas ir kuriame patrauklias mokyklas jaunajai kartai. Verta paminėti, kad Vilniaus rajono savivaldybė sėkmingai vykdo visų tipų švietimo įstaigų renovaciją, modernizaciją ir naują statybą. Per pastaruosius 10 metų Vilniaus rajono savivaldybė įsteigė 7 naujus darželius (Mickūnuose, Nemenčinėje, Lavoriškėse, Rudaminoje, Avižieniuose, Sudervėje, Riešėje). Savivaldybė kasmet skiria vis daugiau lėšų švietimo įstaigų modernizavimui bei ugdymo aplinkos gražinimui. Vien šiemet Vilniaus rajono savivaldybė gali pasigirti nemenka, apie 4 mln. eurų suma, skirta švietimo įstaigų renovacijos, kapitalinio ar kosmetinio remonto darbams atlikti. Nuo 2011 metų yra įgyvendinama idėja dėl vaikų žaidimo aikštelių įrengimo Vilniaus rajone. Per šį laikotarpį naujai įrengta virš 50 vaikų žaidimų aikštelių.

Shadow up