kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajone gerėja gimstamumo rodikliai

Interviu su Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Edvarda Časiene.

- Statistiniai duomenys rodo, kad Lietuva tuštėja, depopuliacijos procesas ypač intensyvus rajonuose. Kaip šiuo požiūriu atrodo Vilniaus rajonas: ar gerėja gimstamumo rodikliai?


Edvarda Č.: Šiais metais gimstamumo rodikliai, lyginant su tuo pačiu 2011 metų laikotarpiu, pagerėjo. Šiai dienai įregistruoti 577 naujagimiai, iš jų 31 vaikas gimė užsienio valstybėse. Šiais metais Vilniaus rajone gimė 287 mergaitės ir 290 berniukų. Tą pačią praėjusių metų dieną įregistravome 516 naujagimių. Kaip matome, šiais metais gimimų skaičius padidėjo.

- Vasaros pabaiga. Pats sutuoktuvių metas. Vis populiaresnė tampa galimybė sutuoktuvių ceremoniją organizuoti ne civilinės metrikacijos įstaigos patalpose, o reprezentacinėse vietose. Kokiuose Vilniaus rajono kampeliuose būsimieji jaunavedžiai taria sau „taip“ dažniausiai?

Edvarda Č.: Santuokų registravimas kitose nei civilinės metrikacijos įstaigos patalpos vietose iš tiesų tampa vis populiaresnis, ir tai yra gerai, nes jaunavedžiai turi daugiau laisvės pasirinkti. 2011 m. reprezentacinėse vietose užregistravome 9 santuokas, šiais metais tokių santuokų skaičius išaugo iki 12, o metai gi dar nesibaigia. Dažniausiai tenka važiuoti į Europos parką, tačiau nuostabių kampelių mūsų rajone yra daug daugiau: tai ir sodybos, ir vilos, ir net dvarai, esantys Sudervės, Dūkštų, Zujūnų, Maišiagalos, Mickūnų ir kitose seniūnijose. Santuokos registravimas kitoje vietoje turi atitikti tam tikras sąlygas. Jaunavedžių pasirinkta vieta neturi prieštarauti viešajai tvarkai ir gerai moralei, nekelti pavojaus gyvybei ar sveikatai. Būtina gauti savininko, kurio teritorijoje bus registruojama santuoka, raštu patvirtintą leidimą. Taip pat noriu priminti, kad Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojai išvyksta registruoti santuokų jaunavedžių pasirinktose vietose tik Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje.

Taip pat noriu priminti, kad nuo šių metų birželio 1 d. šiek tiek pasikeitė bažnytinių santuokų įtraukimo į Civilinės metrikacijos skyriaus apskaitą tvarka. Anksčiau dėl bažnytinės santuokos apskaitymo į civilinės metrikacijos įstaigą kreipėsi patys jaunavedžiai. Tai priklausė nuo jų valios. Kartais dėl vienų ar kitų priežasčių žmonės nebuvo suinteresuoti, kad atitinkamos valstybės institucijos sužinotų apie jų santuoką. Nuo š.m. birželio 1 d. tvarka pasikeitė: nuo šiol atitinkamos religinės bendruomenės ar bendrijos įgaliotas asmuo per dešimt dienų po santuokos sudarymo privalo pateikti santuokos sudarymo vietos civilinės metrikacijos įstaigai nustatytos formos pranešimą apie bažnytinę santuoką. Atsiimti santuokos liudijimo jaunavedžiai kreipiasi į bažnyčios, kur buvo palaiminta jų santuoka, buvimo vietos civilinės metrikacijos įstaigą.

- Kokie populiariausi pastaraisiais metais mergaitėms ir berniukams Vilniaus rajone suteikiami vardai?

Edvarda Č.: Kaip ir ankstesniais metais tebelieka populiarūs tokie mergaičių vardai kaip Gabrielė, Emilija, Adriana, Evelina, Milana, berniukų - Gabriel, Dominik, Deivid, Adrian, Adrianas, Daniel, Danielius, David. Tėvai suteikia ir retų vardų: Leimoras, Aristėjus, Šymon, Dilanas, Aron, Karim, Asya, Bogumila, Melisa, Fabian, Armandas. Pastarieji suteikti po vieną kartą. Pamažu populiarumą praranda tokie vardai kaip Karina, Justina, Justyna, Diana, Artūras, Artur, Marija, Lukaš, Lukas, Karol, Karolis. 


Primename, kad Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus specialistai gyventojus aptarnauja antradieniais, trečiadieniais, ketvirtadieniais 8.00 – 12 ir 12.45 – 17.00 val., penktadieniais 8.00 – 12 ir 12.45 – 15.45 val.

Dėl priėmimo ir konsultacijų asmenys gali kreiptis iš anksto ir būti užrašomi telefonu, el. paštu arba atvykę į savivaldybę.
Užsirašyti iš anksto galima tel. (8 5) 2 75 8939, el. pašto adresu liucija.zacharko@vrsa.lt, 221 kab.

Civilinės metrikacijos skyriui vadovauja Edvarda Časienė (edvarda.casiene@vrsa.lt, tel. (8 5) 275 0502).

Išsamesnę informaciją galima rasti Vilniaus rajono savivaldybės administracijos interneto svetainės adresu www.vrsa.lt (skiltis „Paslaugos“ → Civilinės būklės raštai").

 

Shadow up