kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Žinomi paskutiniai valstybinių brandos egzaminų rezultatai

Įpusėjus vasarai abiturientai pagaliau galės atsikvėpti. Nuo kovo 21 dienos trunkanti 2016 metų pagrindinių ir valstybinių brandos egzaminų sesija artėja link pabaigos. Abiturientai, susidūrę su vienu rimčiausių savo gyvenimų išbandymų – egzaminais, pagaliau galės džiaugtis gražia vasara bei pradėti planuoti savo gyvenimą su aukštuoju mokslu.


Šiais metais brandos egzaminus laikė 556 Vilniaus rajono savivaldybės mokyklų dvyliktokai, tai yra 1,3% mažiau nei 2015 metais bei du eksternai.

Daugiausia savivaldybės mokyklų abiturientų laikė privalomą lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą – 558 dvyliktokai bei pasirenkamą gimtosios (lenkų) kalbos mokyklinį brandos egzaminą – 302, iš jų 32 asmenys gavo aukščiausią įvertinimą. Gimtosios (rusų) kalbos mokyklinį brandos egzaminą laikė 26 asmenys.

Daugiau nei pusė (54,5 proc.) kandidatų, laikiusių lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą, rinkosi valstybinį brandos egzamino tipą. Nemenčinės Gedimino gimnazijos mokiniui pavyko gauti aukščiausią 100 balų įvertinimą. Egzaminą išlaikė 86,2 proc. kandidatų.

Matematikos valstybinį brandos egzaminą, pastaruoju metu sukėlusį diskusijas, laikė 286 kandidatai, iš jų 9,1 proc. egzamino neišlaikė ir savo sėkmę bandė mokykliniame egzamine. Nors atestatui gauti šis egzaminas nėra būtinas, nuo šių metų jis tapo privalomas norintiems įstoti į valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose, išskyrus menų studijas.

Kaip ir praeitais metais populiariausia užsienio kalba abiturientų tarpe buvo rusų kalba. Ją pasirinko laikyti 264 abiturientai, iš kurių 11,7 proc. surinko daugiausia balų. Geriausiais rezultatais pasižymėjo 8 Nemenčinės Konstanto Parčevskio, 5 Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko, 3 Rudaminos Ferdinando Ruščico, 2 Avižienių, 2 Marijampolio Meilės Lukšienės, 2 Mickūnų, 2 Rudaminos „Ryto“ gimnazijų mokiniai bei 2 Medininkų šv. Kazimiero vidurinės mokyklos mokiniai, taip pat dvyliktokai iš Rukainių, Bezdonių Julijaus Slovackio, Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos ir Maišiagalos Kun. Juzefo Obrembskio gimnazijų. Šiemet abiturientai aktyviau rinkosi ir anglų kalbos egzaminą – 256 asmenys (2015 metais – 223). 9 Vilniaus rajono dvyliktokai laikė ir vokiečių kalbos valstybinį brandos egzaminą.

Istorijos valstybinį brandos egzaminą laikė 175 kandidatai, biologijos – 71, informacinių technologijų – 33, geografijos – 32, fizikos – 28, o chemijos – 16.

Vilniaus rajono savivaldybė didžiuojasi tokia gausa talentingų bei gabių vaikų ir jaunimo augančio Vilniaus rajone. 2015 metais į universitetus ir kolegijas įstojo 61 proc. Vilniaus rajono savivaldybės švietimo įstaigų abiturientų.

Primename, kad abiturientai savo egzaminų rezultatus pasitikrinti gali adresu: https://rezultatai.nec.lt/results-web, o visi norintys (prieš tai raštu pateikę prašymus Nacionalinio egzaminų centro direktoriui) nuo liepos 19 dienos galės, atvykę į Nacionalinį egzaminų centrą, pamatyti visų laikytų valstybinių brandos egzaminų įvertintus savo darbus. 

Nuotr. autorius Ryšard Sudenis

Shadow up