kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus r. Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos 7 klasės mokiniai – konkurso ,,Sveikuoliai šaunuoliai 2016” nugalėtojai

Beveik 4 mėnesius Marijampolio M. Lukšienės gimnazijos 7 klasės mokiniai varžėsi respublikiniame „Sveikatiados“ konkurse „Sveikuoliai – šaunuoliai” dėl pagrindinio prizo – vasaros stovyklos visai klasei. Mokiniams norėjosi įrodyti, kad jie yra patys šauniausi kulinarai, ištvermingi žygeiviai ir sumanūs sveikos gyvensenos taisyklių žinovai.


I etapo užduotis – gaminti sveikuoliškus patiekalus, filmuoti, montuoti ir filmukus siųsti konkurso organizatoriams. Savaime suprantama, pagamintais patiekaliukais reikia pavaišinti ir artimuosius. Mokinių išmonei ribų nebuvo: jie plakė vaisių ir daržovių kokteilius, darė netradicinius sumuštinius, kepė blynelius, virė virtinukus, maišė salotas ir mišraines, o nuo įvairių desertų net širdis ne kartą apsalo... Beje, tokių filmukų mokiniai padarė beveik 30, tad drąsiai galima sakyti, kad jie jau savarankiški ir be mamos išsiverstų virtuvėje, tad jų šeima alkana tikrai neliks.

II etapas – kartu su visa klase nužygiuoti bent 5 žygius, juk judėjimas taip pat labai svarbus. Mūsų 7 klasės žygeiviai išvaikščiojo visas Marijampolio kaimo apylinkes, užsuko ir į gretimus kaimus pasivalgyti. Visa klasė, o kartais ir būreliai mokinių po pamokų „žygiavo“ daugiau nei 15 kartų, taigi ištvermės septintokams irgi nestinga.  Be to, ši užduotis leido ne tik ilgiau pabūti gamtoje, bet ir pamatyti tas gimtojo kaimo vietas, kuriose, pasirodo, kai kurie mokiniai dar nebuvo užklydę, taigi buvo gera proga pažinti savąjį kraštą.

III etapas – finalas, į kurį pateko tik 10 mokyklų iš visos Lietuvos (beje, konkurse dalyvavo 127 mokyklos). Visa klasė Vingio parke gegužės 13 dieną įrodė, kad jie yra vikrūs, stiprūs, išmanūs, greitai orientuojasi aplinkoje, nepalieka draugo bėdoje, geba susivienyti ir... nugalėti. Jums reikėjo pamatyti, kaip jie džiūgavo laimėję pagrindinį prizą... Mūsų septintokai – geriausi sveikuoliai – šaunuoliai, tad  tikrai nusipelnė poilsio vasaros stovykloje. 

 

Vilniaus r. Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė
Edita Kazakevičiūtė-Etlioglu

Shadow up