kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono savivaldybė ragina tinkamai pasirūpinti atliekomis

Balandžio mėnesį, tris savaitgalius iš eilės, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai Pagirių, Sudervės, Avižienių, Dūkštų, Lavoriškių ir Mickūnų seniūnijų viešosiose vietose tikrino, kaip gyventojai laikosi atliekų tvarkymo ir švaros taisyklių. Pagrindinis tokių patikrinimų tikslas – užtikrinti Vilniaus rajono teritorijų švarą ir priežiūrą bei aplinkos taršos prevencija.


Reidų metu pareigūnai tikrino, ar tinkamai eksploatuojami buitinėms atliekoms skirti konteineriai, ar neišmetamos stambiagabaritės atliekos prie konteinerių bei kitos atliekos, neskirtos buitiniams konteineriams. Pastebėta, kad gyventojai kai kurias atliekas (pvz. stambiagabarites) nesusimąstydami meta į šiukšlių konteinerius arba tiesiog palieka tam netinkamose vietose.

Viešosios tvarkos skyriaus duomenimis, iš viso buvo nustatyti 3 atliekų tvarkymo taisyklių pažeidėjai, kurių atžvilgiu pradėta administracinio teisės pažeidimo bylos teisena pagal ATPK 161¹ straipsnį. Už atliekų išmetimą neleistinose vietose pažeidėjams gresia įspėjimas arba bauda iki 579 eurų.

Viešosios tvarkos skyrius ir toliau numato vykdyti tokio pobūdžio reidus ir bausti atliekų tvarkymo bei teritorijos tvarkymo ir švaros taisykles pažeidžiančius asmenis. Tikimasi, kad tokie reidai paragins gyventojus pasitempti bei tinkamai rūpintis savo gyvenamąja aplinka.

Raginame gyventojus susipažinti su Vilniaus rajono savivaldybės tvarkymo ir švaros taisyklėmis bei Vilniaus rajono savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisyklėmis.

Taip pat kviečiame susipažinti su organizacijos „Žaliasis taškas“ paruoštomis išsamiomis atliekų rūšiavimo taisyklėmis: http://zaliasistaskas.lt/gyventojams/kaip-ir-kur-rusiuoti-atliekas/.

Rūšiavimas yra pagrindinė veikla, kuria kiekvienas galime prisidėti prie švaresnės aplinkos ir gražesnės ateities kūrimo. 

Shadow up