kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Tautinių mažumų mokyklų mokiniai varžėsi lietuvių kalbos olimpiadoje

Balandžio 15–16 d. Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakultete vyko lietuvių kalbos olimpiada tautinių mažumų mokyklų mokiniams. Olimpiadoje dalyvavo keturiasdešimt trys 9–10 klasių mokiniai. Jie rašė rašinį, atliko kalbos vartojimo testą, pristatė kūrybinį projektą. 


Olimpiados nugalėtoja tapo ir LR švietimo ir mokslo ministerijos I laipsnio diplomu apdovanota Vilniaus Simono Konarskio mokyklos devintokė Justina Turuta (mokytoja Ligija Liausienė).

Antroji vieta ir LR švietimo ir mokslo ministerijos II laipsnio diplomai atiteko Vilniaus Aleksandro Puškino mokyklos dešimtokei Dominykai Buchovskajai (mokytoja Aušra Pakalkienė) ir Vilniaus „Ateities“ mokyklos dešimtokei Sofijai Bedrovai (mokytojos Aurelija Lesauskienė ir Daiva Mickevičienė). 

Trečiąją vietą ir III laipsnio diplomus pelnė Trakų rajono Lentvario Henriko Senkevičiaus gimnazijos dešimtokė Milena Sinkevič (mokytoja Renė Lučiūnienė), Vilniaus Joachimo Lelevelio vidurinės mokyklos devintokė Roberta Stefanovič (mokytoja Irena Baltakienė) ir Vilniaus r. Mickūnų gimnazijos dešimtokas Konstanty Keda (mokytoja Ona Avižinienė). 

Dar dvylikai mokinių įteikti pagyrimo raštai.

Olimpiados tikslas – skatinti tautinių mažumų mokyklų mokinius gerai išmokti lietuvių kalbą, pajusti jos grožį, mokytis taisyklingai ir raiškiai reikšti mintis ne tik žodžiu, bet ir raštu. Rengdamiesi olimpiadai mokiniai tobulina kalbos vartojimo gebėjimus, lavina kūrybiškumą ir saviraišką, mokosi taisyklingai ir laisvai reikšti mintis, integruojasi į savo gimtinės kultūrą. 

Olimpiadą organizavo Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakultetas.

http://www.lmnsc.lt info

Shadow up