kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Smulkieji ir vidutiniai verslininkai praėjusiais metais stiprino savo pozicijas

Vilniaus rajono savivaldybė skatinta rajono verslininkų ekonominį aktyvumą ir siekia paįvairinti bei pagyvinti Vilniaus rajono vietovių ekonomiką.


   
nuotr. hbr.org    

Oficialiosios statistikos duomenimis, Lietuvoje dominuoja vadinamosios mikroįmonės, turinčios vos po kelis ir ne daugiau nei 10 darbuotojų. Jos Lietuvoje sudaro 90 proc. visų įmonių.

Nagrinėjant Vilniaus rajone veikiančius ūkio subjektus pagal darbuotojų skaičių, apie 62 proc. ūkio subjektų turi iki 4 darbuotojų. Antroji ūkio subjektų dydžio grupė pagal darbuotojų skaičių – 5-9 darbuotojai (20 proc.). Mikroįmonės pagal darbuotojų skaičių (iki 10 darbuotojų) iš viso sudaro 82 proc. Vilniaus rajono įmonių. Tokia mikroįmonių koncentracija parodo, jog rajone vyrauja itin smulkūs ūkio subjektai, kurie dėl savo dydžio geba greičiau reaguoti į rinkos pokyčius ir prie jų prisitaikyti.

Nors 2010-2016 m. pradžios laikotarpiu veikiančių ūkio subjektų skaičius Vilniaus rajono savivaldybėje stabiliai augo, vis dėlto pernai būtent įmonių, turinčių iki 4 darbuotojų, įsteigta trečdaliu mažiau. Ta pati tendencija pastebima ir visoje Lietuvoje. Tačiau ar tai rodo, kad jau išnaudotos visos verslumo galimybės?

Praėjusius metus būtų galima vadinti smulkiojo ir vidutinio verslo augimo, stiprėjimo metais. Nors mikroįmonių ir įsteigta mažiau, tačiau jau veikiančios daug dėmesio skyrė plėtrai, stiprino savo pozicijas rinkoje. Tą įrodo oficialūs statistiniai duomenys, augantis ne tik veikiančių įmonių skaičius, bet ir smarkiai augantis vidaus vartojimas: parduota ne tik daugiau prekių, bet kai kurios jų ir didesnėmis kainomis.

Vilniaus rajono savivaldybė, siekiant skatinti verslumą regione, finansiškai remia smulkiojo ir vidutinio verslo subjektus, įregistruotus ir vykdančius veiklą Savivaldybės teritorijoje. Apie smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo fondą daugiau informacijos galima rasti Savivaldybės tinklalapyje, skiltyje Verslininkui.

Shadow up