kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Derlingas kovas RDKC bendruomenėje

2016 m. kovas neabejotinai suteikė daugybę galimybių aplankyti giminaičius, patirti nemažai džiaugsmingų akimirkų, įsigyti malonių smulkmenų Kaziuko mugėse, padabinti velykinius kiaušinius bei susėsti kartu prie bendro šventinio Velykinio stalo. Vedini šių nuostabių progų Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro darbuotojai ir bendruomenės nariai per praėjusį mėnesį patyrė begalę nepamirštamų ir brangių akimirkų, turėjo daug išskirtinių susitikimų.


Būrys RDKC veikiančių ansamblių išsiruošė į Lenkijos miestuose ir miesteliuose sudalyvauti tradicinėse Vilniaus krašto Kaziuko mugėse. „Rudomianka“ iš Rudaminos, Lavoriškių kolektyvas „Barvy Podvilenskie“ bei „Iskry“ iš Mickūnų džiugino susirinkusių į Kaziuko šventę Stargarde širdis. Jų dainas ir šokius jau keturioliktąjį kartą surengtame Kaziuko mugės šventiniame koncerte lydėjo nuoširdūs žiūrovų plojimai bei ovacijos. Poznanėje ir Vžesnėje gyvenantys Kaziukai ir Kazimierai, kasmet minintys savo vardadienį kovo 4-ąją, negalėjo skųstis dar viena RDKC kolektyvų įteikta dovana – nepakartojamu susitikimu su Liaudies dainų ir šokio ansambliu „Zgoda“ bei kapela „Sventojanska“. Jų pasirodymai tapo gyvu Vilniaus krašto kultūros prisiminimu, kupinu geros nuotaikos, energijos ir meilės liaudies kultūrai bei folklorui.

Liaudies dainų ir šokio ansamblis „Javor“ iš Avižienių bei liaudies kapela „Suderviane“ surinko gausią Vilnijos papročių ir kultūros šalininkų minią Mrongove. Jau tryliktą kartą tradicinė Kaziuko mugė, organizuojama Vilniaus ir Vilnijos krašto mylėtojų draugijos, sutiko susirinkusius su spalvotomis palmėmis, lietuviška duona, meduoliais, įvairiais amatininkų dirbiniais. Savo ruožtu Vilnijos tradicijos ir folkloras, apjungtas sceniniame paveiksle „Vilniaus Kaziukas“, atliktas minėtų kolektyvų, negrįžtamai užkariavo publikos širdis.

RDKC ansamblių pasirodymai surinko didžiulę Zgiežo ir Varšuvos gyventojų auditoriją. Kolektyvai „Rudomianka“ ir „Kožysc“ užpildė XII Zgiežo Kaziuko mugę lenkų, lietuvių ir baltarusių liaudies dainomis, o kolektyvai „Malvy“ ir „Kopelki“ padovanojo susirinkusiems dinamiškus ir užburiančius šokius. Tikruoju Vilniaus krašto dialektu alsuojanti Dominyko Kuzinevič, žinomo kaip Vincuko, kalba, grąžino klausytojus į jaunystės metus, praleistus Vilniuje ir jo apylinkėse bei išspaudė ne vieną ašarą ir šypseną. Tuo tarpu, Verbų sekmadienį susirinkusius Polonijos Namuose Varšuvoje žiūrovus svaigino ansamblio „Ciechanoviščanka“ iš Čekoniškių balsai ir priedainiai. Kartu su jais į Lenkijos sostinę atvyko ir Vilniaus krašto amatininkai su nuostabiomis palmėmis, originaliai margintais Velykų kiaušiniais ir tautodailės dirbinių įvairove.

Prisimindami įvykusius įdomius Kaziuko mugių ir švenčių susitikimus, taip pat rengiantis Velykų šventėms, Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro darbuotojai, kolektyvų ir  bendruomenės nariai dalyvavo velykinių kiaušinių marginimo mokymuose. Dalyviai turėjo galimybę sužinoti apie margučių dabinimo metodus, reikšmę ir tradicijas, spalvino kiaušinius įvairiausiais liaudiškais bei šiuolaikiškais raštais. Susitikimas buvo kupinas prisiminimų ir įspūdžių iš įvykusių kelionių, džiaugsmu dėl kartu atliktų darbų, bei tapo pasiruošimu vienai iš gražiausių pavasario švenčių – Velykų.

RDKC darbuotojai, vadovaujami direktorės Violetos Cereška, džiaugiasi, jog visas kovo mėnesio darbas – Velykų laukimas – buvo perpildytas Vilnijos krašto kultūros spalvų ir garsų, klausytojų bei žiūrovų širdžių šiluma ir gilia prasme.

Shadow up