kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Savivaldybėje lankėsi Registrų centro atstovai

Kovo 10 d. Vilniaus rajono savivaldybėje vyko susitikimas su VĮ Registrų centro atstovais. Susitikime dalyvavo savivaldybės merė Marija Rekst, administracijos direktorė Liucina Kotlovska, VĮ Registrų centro direktoriaus pirmasis pavaduotojas Rimantas Ramanauskas, patarėjas Jurgis Jurkevičius ir VĮ Registrų centro Adresų registro duomenų administravimo skyriaus vyresnioji specialistė Laura Vaitiekūnaitė.


Susitikimo metu buvo pristatytos Registrų centro teikiamos elektroninės paslaugos: REGIA arba regionų geoinformacinės aplinkos paslauga. Tai patogus įrankis, kuris sukurtas specialiai savivaldybėms - jų gyventojams, tarnautojams ir jose veikiančiam verslui. Pristatyta informacija apie REGIA teikiamas paslaugas ir jos veikimo principus, naudą savivaldybei ir jos gyventojams. Taip pat pristatyta ESPBI IS - Lietuvos e-sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinė sistema, kuri skatintų ligoninių ir poliklinikų teikiamų paslaugų operatyvumą

Po susitikimo abi pusės tikisi ir tolimesnio glaudaus bendradarbiavimo.

 

Apie REGIA

Regionų geoinformacinės aplinkos paslauga (REGIA) yra patogus įrankis, sukurtas specialiai savivaldybėms: jų gyventojams, tarnautojams bei jose veikiančiam verslui. REGIA tikslas – sudaryti patogias sąlygas geografine padėtimi grindžiamiems sprendimams priimti ir palengvinti informacijos mainus.

REGIA pagrindą sudaro Lietuvos kadastro žemėlapis su jame integruotais trijų pagrindinių valstybės registrų - Adresų, Juridinių asmenų ir Nekilnojamojo turto - duomenimis. Be pagrindinių valstybės registrų duomenų, REGIA žemėlapyje galima rasti tikslius ir naudingus duomenis iš kitų institucijų, tokių kaip: Švietimo ir mokslo ministerija, Nacionalinės žemės tarnyba, Valstybinės miškų tarnyba, Kultūros paveldo departamentas, ESO (buvusios Lietuvos dujos ir LESTO) ir kt.

REGIA vartotojams paslaugos aplinkoje suteikiama galimybė kurti ir valdyti savo duomenų sluoksnius.

REGIA naudotis labai paprasta, tam nereikia jokios papildomos techninės ar programinės įrangos – pakanka kompiuterio su interneto ryšiu. Visos REGIA paslaugos valdomos per interneto naršyklę.

REGIA veikia debesų kompiuterijos principu: visa vartotojo sukurta informacija, įvesti duomenys, įkelti dokumentai kaupiami bei saugomi REGIA tarnybinėse stotyse ir yra prieinami iš bet kurio kito kompiuterio.

REGIA žemėlapis pasiekiamas internetiniu adresu www.regia.lt

Shadow up