kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Nemenčinės vaikų darželyje atsivėrė stebuklinga talentų skrynia

Psichologijos žodyne gabumai apibrėžiami kaip individualios žmogaus savybės, lemiančios jo veiklos sėkmę tam tikroje srityje. Dirbame su ikimokyklinio amžiaus vaikais ir manome, kad kiekvienas vaikas turi savo gabumų, bet ne kiekvienas gabumas atrastas, ne kiekvienas talentas pažintas. Manome, kad labai svarbu kuo ankščiau pastebėti ir puoselėti prigimtinius vaiko gebėjimus, juos lavinti, nes, pasak psichologės dr. Aidos Šimelionienės, „talentas auginamas dirbant“. Todėl Nemenčinės vaikų darželyje tiek dėmesio skiriama papildomam vaikų ugdymui – veikia dailės, keramikos, šokių, krepšinio ir karatė būreliai, mažyliams suteikta galimybė mokytis anglų kalbos.


Skatinti ikimokyklinukus kūrybai ir saviraiškai, atskleisti, padrąsinti mažuosius talentus, jais pasidžiaugti darželyje buvo inicijuota šventė „Mažųjų talentų šou“. Šis renginys subūrė vaikus, tėvus ir pedagogus ir suteikė džiaugsmo, laukiamų bei netikėtų atradimų, jaudinančių ir linksmų akimirkų ir žiūrovams, ir dalyviams.

O 2016 m. sausio 29 dieną Nemenčinės vaikų darželis atvėrė duris viso Vilniaus rajono mažiesiems talentams. Į šventę sugužėjo 11-os ikimokyklinių įstaigų ir mokyklų-darželių gabūs vaikučiai su tėvais ir pedagogais.

„Pasaka apie Mūzas“, kuria prasidėjo šventė įkvėpė mažuosius, o pasakoje atsivėrusi stebuklinga talentų skrynia kiekvienam suteikė galimybę pasirodyti.

Linksmai šoko Pagirių vaikų darželio „Peledžiukas“ šokio kolektyvas „Šypsenėlė“, Riešės šv. Faustinos Kovalskos pagrindinės mokyklos priešmokyklinės klasės, Maišiagalos lopšelio-darželio ir Kabiškių mokyklos-darželio ugdytiniai. Studijos „Domino“ šokėjai iš Nemenčinės nustebino grakščiu valsu ir energingu „Čia čia čia“. Skambiai dainavo vaikučiai iš Marijampolės, Nemenčinės, Avižienų lopšelių-darželių. O „Ąžuolyno cirkas“ iš Nemėžio vaikų darželio ir maži aktoriai iš Mickūnų lopšelio-darželio visus prajuokino.  Džiugu, kad kartu su vaikučiais šventėje dalyvavo jų tėveliai - sulaukė ovacijų „meškiukų-akrobatų“ šeimyna iš Nemėžio ir užkerėjo žiūrovus kūrybingos Kavaliauskų  šeimos iš Pagirių muzikinė inscenizacija, kurioje skambėjo fortepijonas ir smuikas. Grojo ir maža pianistė iš Kabiškių mokyklos-darželio, Nemenčinės vaikų darželio linksmas orkestras. Ir mažus ir didelius sužavėjo lyriškumu Glitiškių mokyklos-darželio inscenizacija „Savo pasaulį auginame patys“ bei mažųjų aktorių iš Nemenčinės vaikų darželio laisva ir natūrali vaidyba. Jaunieji dailininkai pristatė savo kūrybą parodėlėje. Taip išauginome „talentų medelį“, kuriame po kiekvieno pasirodymo atsiskleisdavo jį simbolizuojantis  pumpurėlis.

Įspūdinga talentų šventė baigėsi bendra daina apie talentus, kuri suvienijo visus dalyvius ir padėjo pajausti, kad draugystė, nuoširdus bendravimas, gebėjimas pasidžiaugti savo ir kitų pasiekimais, palaikyti ir užjausti – irgi talentas, ne kuo ne menkesnis už kitus.

Esame dėkingi visiems „Mažųjų talentų šou“ dalyviams, jų tėveliams ir pedagogams ir tikimės, kad talentų pumpurai nenuvys, virs nuostabiais mūsų ateitį puošiančiais žiedais. 

 

Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja metodininkė Svetlana Černyševa

Shadow up