kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Misija – Mano karjera

Šiaurės Ministrų Taryba skyrė dotaciją tarptautinio Nordplus Junior klasių mainų projekto „Mission - My career“ (Misija – Mano karjera) įgyvendinimui tarp dviejų mokyklų: Nemenčinės Gedimino gimnazijos ir Saldus vidurinės mokyklos. Šį projektą Lietuvoje koordinuoja anglų kalbos mokytojos metodininkės Elena Baliukevič ir Inga Stankevičienė. Projekto tikslas - susipažinti su specialybių įvairove kaimyninėse šalyse, rasti skirtumus, panašumus ir gilinti anglų kalbos žinias.


2016 metų sausio 25-29 dienomis Nemenčinės Gedimino gimnazijoje viešėjo 20 mokinių ir dvi mokytojos atvykę į klasių mainus Lietuvoje. Dalyvių iš Latvijos kelionė į Lietuvą prasidėjo ankstų pirmadienio rytą. Atvykę svečiai turėjo progą susipažinti su dalyviais iš Lietuvos, kurie tapo jų „kambariokais“ savaitei. Tik atvykę mokiniai iškarto aktyviai dalyvavo integruotose pamokose. Pamokos buvo labai įdomios, netradicinės ir vedamos lietuvių, latvių ir anglų kalbomis.            

Antradienis buvo skirtas pateikčių pristatymams ir vienai svarbiausių užduočių – verslo plano kūrimui. Ši užduotis padėjo mums susipažinti su verslo kūrimo eiga, bei leido atskleisti mūsų kūrybines jėgas. Užduoties metu turėjome  sukurti patrauklią verslo idėją, kurią būtų galima pritaikyti Nemenčinėje, apskaičiuoti kaštus ir pelną, numatyti verslo plėtros perspektyvas ir grėsmes, sukurti reklaminį šūkį. Taip pat šią dieną mes galėjome pasimėgauti šokoladu ir tapti šio skanėsto gaminimo meistrais. Mums į pagalbą atėjo į mokyklą atvykę šokolado gamyklos „A.J. šokoladas“ vadovas Algimantas.

Trečiadienis prasidėjo anksti, kadangi važiavome į Anykščius. Aplankėme „Arklio muziejų“, susipažinome su seniausiais amatais, tokiais kaip kalvystė, audimas, duonos kepimas. Visi dalyviai turėjo galimybę išsikepti savo duonos kepaliuką. Ketvirtadienį turėjome daug veiklos. Dalyvavome kūno kultūros, lietuvių kalbos pamokose bei atlikome užduotis susijusias su karjeros planavimu. 

Visos savaitės metu įgavome žinių praversiančių ateityje, planuojant karjerą ar ieškantis darbo. Taip pat susiradome naujų draugų, susipažinome su Latvijos ir Lietuvos panašumais ir skirtumais.

Po šių užsiėmimų važiavome į Vilnių, kur ėjome į Valdovų rūmus, apžiūrėjome Vilniaus senamiestį bei turėjome galimybę aktyviai praleisti laisvą laiką čiuoždami ant ledo. Paskutinę projekto dieną įvertinome mainų savaitę ir projekto pusmečio atliktas veiklas numatytas darbo plane,  aplankę Trakų pilį bei kitas vietas išlydėjome svečius namo.

Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijos įgyvendinamas
Nordplus Junior projektas “Mission - My Career ” 
Straipsnio autorė, partnerystės projekto dalyvė
IG kl. Mokinė Saulė Aleksiejūtė
Projekto koordinatorės anglų kalb. mokytojos metodininkės
Elena Baliukevič ir Inga Stankevičienė

Shadow up