kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Projektas „Mano seneliai“ Kalvelių „Aušros“ gimnazijoje

Šių metų lapkričio 9–20 dienomis Kalvelių „Aušros“ gimnazijoje vyko projektas „Mano seneliai“, kuriame dalyvavo gimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupės, 1–4 klasių mokiniai, jų seneliai ir mokytojai. Projekto veikla buvo integruota į mokomuosius dalykus ir neformaliojo švietimo būrelių veiklą. Per lietuvių kalbos pamokas 3–4 klasių mokiniai kūrė eilėraščius, rašė rašinius apie senelius. Pačių mažiausių mokinukų mintis apie mylimus senelius užrašė mokytojai.


Mokiniai surinko duomenis apie senelius (iš kur jie kilę, kokie jų pomėgiai) ir per matematikos pamokas nubraižė senelių pomėgių diagramas, o per pasaulio pažinimo pamokas žemėlapiuose pažymėjo senelių gimimo vietas. Sužinojome, kad seneliams labiausiai patinka žiūrėti televizorių ir žvejoti, o senelės mėgsta megzti, gaminti valgį ir spręsti kryžiažodžius. Įdomiausi buvo žemėlapiai. Pasirodo, kad daug senelių kilę ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Baltarusijos bei Rusijos. Mokinių tėveliai irgi buvo susidomėję projektu. Jie padėjo savo vaikams kurti giminės medį. Dabar šių medžių „miškai“ puošia pradinukų klases. Muzikos pamokų ir neformaliojo švietimo užsiėmimų metu mokiniai mokėsi dainų, o per dailės ir technologijų pamokas piešė spalvingus senelių portretus. Įdomių senelių vaikystės žaidimų vaikaičiai išmoko per kūno kultūros pamokas.

Lapkričio 20–ąją išaušo baigiamasis projekto renginys „Susitikimas su seneliais“. Į gimnazijos aktų salę rinkosi seneliai. Kokie laimingi buvo vaikaičiai, kurių seneliai atvyko į šventę!

Gimnazijos direktorė pasveikino renginio dalyvius. Vaikaičiai seneliams skyrė daug eilėraščių, dainelių, padėkos žodžių bei įteikė savo rankomis pagamintų dovanėlių. Gera buvo matyti nušvitusius senelių veidus, kai jie buvo pakviesti atlikti keletą užduočių. Seneliai rungėsi, kas greičiau nulups obuolį, kas, vyniodamas siūlų kamuolį, pasakys daugiau pagyrų savo vaikaičiui, kas jį greičiau atpažins užrištomis akimis. Ir seneliai, ir vaikaičiai patyrė daug gerų emocijų!

Renginio pabaigoje visi dalyviai susirinko prie bendro stalo, ant kurio puikavosi senelių pagaminti saldumynai. Gurkšnodami arbatą seneliai dalijosi įspūdžiais, prisiminė jaunystę, didžiavosi savo vaikaičiais ir pasakojo apie juos dar daug linksmų istorijų. Visų nuotaika buvo puiki, netrūko šypsenų ir padėkos žodžių. Tikimės, kad šventė ilgai išliks senelių atmintyje.

 

Pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja Nijolė Janušauskienė

Shadow up