kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Kalvelių „Aušros“ gimnazistai plečia literatūrinį akiratį

Kalvelių „Aušros“ gimnazijoje startavo projektas „Integruotos literatūros pamokos Rytų Lietuvoje”. Jau įvyko du projekto renginiai.


Lapkričio 23 dieną mokiniai susitiko su prozininku, vaikų rašytoju Vytautu Račicku. Septintos klasės mokiniams pasisekė labiausiai – rašytojas jiems vedė pamoką pagal savo unikalią programą. Septintokai susidomėję klausėsi skaitomų kūrinių ištraukų, aiškinosi, kas yra tekstas, mąstė, kokia perskaitytų tekstų potekstė, prisiminė pasakų pavadinimus bei įrašė trūkstamus smagios istorijos žodžius. Pasitaikė gera proga ne tik mokiniams, bet ir mokytojams lavinti kūrybiškumą. Po pamokos rašytojas visiems 7 klasės mokiniams padovanojo po knygą.

Vėliau 2-8 klasių mokiniai susirinko į aktų salę. Susitikimo metu rašytojas papasakojo apie savo kūrybą, pristatė visas vaikams parašytas knygeles. Mokiniai bendravo su rašytoju, pateikė jiems rūpimų  klausimų, o vėliau galėjo įsigyti knygų ir gauti rašytojo autografą.

Tikimės, kad mokiniai noriai skaitys grožinę literatūrą, pajus skaitymo džiaugsmą ir lauks naujų susitikimų.

Lapkričio 24 dieną vyko „Dainos dialogas“. Du jauni kūrėjai: Vainius Bakas ir Raminta Naujanytė, dar žinoma kaip Bjelle, pademonstravo poezijos ir muzikos dermę. Gimnazistai klausėsi Ramintos Naujanytės atliekamų dainų, mėgavosi Vainiaus Bako skaitoma poezija, sužinojo daug netikėtų dalykų apie kūrėjų gyvenimą. Visi nustėro sužinoję, kad Raminta derina pianinus. Paklausta, kodėl ėmėsi šios veiklos, mergina prisiminė, kad vaikystėje į jų namus ateidavo meistras kaip koks Haris Poteris, kažką pamaigydavo ir instrumentas jau gerai skambėdavo, tad ir ji panoro išmėginti stebukladario amatą.

Mokiniams, sužinojus, kad ir Raminta, ir Vainius be kūrybos užsiima begale kitų dalykų, rūpėjo paklausti, kada jie viską spėja padaryti. Atsakymas paprastas – tereikia susidėlioti prioritetus, kurie sukasi tartum spiralė ir tai vyksta intuityviai.

Ne veltui Vainius į susirinkusią publiką kreipėsi „strofofilai, bardofilai“. Mūsų mokiniai pademonstravo meilę muzikai ir poezijai ne tik įdėmiai klausydamiesi, bet ir aktyviai įsitraukę į „Dainos dialogą“ – IV G klasės mokinys Gabrielius Kazakevičius atliko dainą pagal Vladimiro Majakovskio žodžius. Įsitikinome, kad dainos dialogas gali vykti įvairiomis kalbomis.

Ko gero, po šio susitikimo mus visus dažniau aplankys kūrybiniai impulsai.

Kalvelių „Aušros“ gimnazijos direktoriaus
  pavaduotoja ugdymui Nina Bašajevienė ir 
 lietuvių kalbos mokytoja Daiva Pugačiovienė

Shadow up