kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Vilniaus rajono švietimo įstaigose

Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazija

Tradicinė šiaurietiška šviesos ir knygos šventė Lietuvoje rengiama aštuonioliktą kartą. Bibliotekų savaitės renginiai primena mums senąją pasakojimų tradiciją, suteikia progą vaikams susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais, kviečia tamsų vėlyvą rudenį susiburti ir drauge persikelti į magišką knygų pasaulį. Vienas iš pagrindinių šio renginio akcentų – skaitymo balsu skatinimas ir populiarinimas jaukioje atmosferoje degant žvakutei. Šių metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema – „Draugystė Šiaurės šalyse“, tiesianti tiltus tarp žmonių ir šalių.

Lapkričio 9 dieną bibliotekoje prasidėjo „Šviesos ir knygos šventė“. Mūsų gimnazijos bibliotekoje ji rengiama trečią kartą. Bibliotekininkė papasakojo vaikams apie Šiaurės šalių bibliotekų savaitę, supažindino su žinomiausiais Šiaurės šalių rašytojais.

Šventėje dalyvavo gimnazijos 2-8 klasių mokiniai. Jie klausėsi ir skaitė ištraukas iš Šiaurės Europos literatūros kūrinių: norvegės Marijos Parr „Vaflinė širdelė“ ir Farerų salų rašytojos M. S. Kjelnaes kūrinio „Rašyk smėlyje“ ištrauką „Princesė Erla“, rašė „receptus“, kaip išsaugoti draugystę, piešė piešinius draugystės tema, dalyvavo viktorinoje „Pažink Šiaurės šalis“, kurioje varžėsi žiniomis apie Šiaurės šalių žmones, geografiją, literatūrą. Renginio dalyviams įteikti atvirukai su šių metų simbolika.

Bibliotekoje visą savaitę veikė Šiaurės šalių rašytojų literatūros paroda „Susipažinkite – jie mums rašo".

Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiai dalyviams ne tik praskaidrino niūrų vėlyvo rudens metą, bet ir praturtino žiniomis.

 Bibliotekininkė Daiva Rodevičienė


 


Kalvelių Stanislavo Moniuškos gimnazija

2015 metų lapkričio mėnesį mūsų gimnazijos bibliotekininkės dalyvavo projekte „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė“, kurio metu šimtose Šiaurės ir Baltijos šalių bibliotekose vyko literatūriniai skaitymai.

Šių metų tema – draugystė. Šia proga į biblioteką buvo pakviesti 4-tos klasės mokiniai, kurie kartu su bibliotekininkėmis skaitė tekstą apie draugystę, kalbėjo apie draugo ir draugystės svarbą kiekvieno žmogaus gyvenime, atlikinėjo įvairias kūrybines užduotėles (dėliojo auksinę mintį, kūrė draugystės medį).

Užsiėmimo pabaigoje kiekvienas skaitymų dalyvis gavo mažytę atsiminimo dovanėlę.

 

Bibliotekinnkės: 
 
Gražina Dadel ir Ivona Kovalevska 

 

Shadow up