kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Naujas Sudervės vaikų darželis - puikios sąlygos gyventi, žaisti ir tobulėti

Š. m. lapkričio 19 d. gražus pulkelis Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinės mokyklos moksleivių, priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikučių, laimingi bei išpuošę skubėjo į naujo, dar dažais kvepiančio, darželio įkurtuves.


Į atidarymo ceremoniją atvyko daug garbių svečių: Seimo narė Rita Tamašunienė, Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Robert Komarovski, Švietimo skyriaus vedėja Lilija Andruškevič, vyriausiosios specialistės Janina Klimaševska ir Ivona Voinič, Statybos skyriaus vedėjo pavaduotojas Michalas Kunickis, Sudervės seniūnijos seniūnė Česlava Pavilovič, draugijos „Wspólnota Polska“ atstovas, taip pat svečiai iš Lenkijos, kaimyninių švietimo įstaigų vadovai, projektuotojai ir darbų rangovai, tėveliai, buvę mokyklos mokytojai ir mokiniai.

Iškilmingai perkirpus simbolinę atidarymo juostą, o kunigui Stanislavui Matiukevič pašventinus spalvotąsias patalpas, svečiai susibūrė mokyklos salėje. Šventę pradėjo mokyklos direktorė Teresa Mlynska, kuri savo kalboje negailėjo padėkos žodžių Vilniaus rajono savivaldybei bei draugijai „Wspólnota Polska“. Ji pasidžiaugė, kad Sudervės kaime kuriasi ir statosi namus vis daugiau jaunų šeimų. Tai nuteikia optimistiškai.

Merė savo sveikinimo kalboje džiaugėsi, kad per pastaruosius dešimt metų Vilniaus rajone sėkmingai įkurti šeši darželiai, taip pat pabrėžė, kad Savivaldybė daug dėmesio skiria ir rūpinasi mažiausiosios bendruomenės gerove, stengiasi jai sukurti kuo geresnes ir palankesnes sąlygas tiek ugdymui ir mokymuisi, tiek turiningam laisvalaikiui. Nuo šiol Sudervės gyventojų atžalos turi puikias sąlygas gyventi, žaisti ir tobulėti.

Šilti sveikinimų žodžiai, dovanos ir linkėjimai persipynė su mokyklos moksleivių ir darželio ugdytinių pasirodymais. Ta proga mažieji susirinkusiems sudainavo dainelių. Nuotaikingi šokiai, linksmi eilėraščiai ir vaikų šypsenos, sukūrė žaismingą atmosferą ir nepaliko nė vieno abejingo šventės dalyvio.

2014 metų vasarą pradėtas statyti vaikų darželis prieš mėnesį pradėjo savo veiklą ir atvėrė duris 2 ikimokyklinio ir 1 priešmokyklinio ugdymo grupėms. Kiekviena grupė turi po dvi patalpas: žaidimų kambarį bei miegamąjį. Moderni, erdvi ir patogi įstaiga aprūpinta naujais baldais, žaislais, kompiuterine įranga bei mokymo priemonėmis.

550 kv. m. priestate prie Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinės mokyklos iš viso gali įsikurti 52 vaikučiai. Šiandien darželį lanko vaikai ne tik iš Sudervės gyvenvietės, bet ir iš Dūkštų, Rastinėnų, Čekoniškių, Avižienių, Airėnų, Maišiagalos. Įgyvendinant šį projektą taip pat aptverta darželio teritorija, įrengta autonominė geoterminė katilinė, įrengtos vaikų žaidimo ir sporto žaidimo aikštelės, nutiesti pėsčiųjų takai bei įrengta automobilių stovėjimo aikštelė.

Projektas finansuotas Vilniaus rajono savivaldybės ir draugijos „Wspólnota Polska“ lėšomis, o jo vertė siekia 1,5 mln. eurų.


Shadow up