kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

DĖL KLAIDINANČIOS INFORMACIJOS DELFI.LT PORTALE

PRANEŠIMAS SPAUDAI
2015 m. rugsėjo 8 d. 11:49 portale delfi.lt pasirodė straipsnis „V. Filipovičienė. Kam Vilniaus rajonui sava Švėkšna?“
http://www.delfi.lt/news/ringas/politics/v-filipoviciene-kam-vilniaus-rajonui-sava-sveksna.d?id=68912084, kuriame Vilija Filipovičienė, Seimo Darbo partijos frakcijos narė reiškia savo nuomonę ir teikia visuomenei klaidinančią informaciją apie Vilniaus rajone statomus Stacionarius socialinės globos namus. Vilniaus rajono savivaldybė dar 2011 m. kreipėsi į Socialinės apsaugos ministeriją dėl planuojamų steigti šeimyniniu principu veikiančių globos namų.


Šiuo metu 176 rajono vaikai yra apgyvendinti 17-oje globos istaigų, esančių kituose miestuose bei rajonuose. Geisiškėse yra suprojektuoti trys nameliai, kiekviename namelyje bus apgyvendinta po dvi šeimynas. Taip pat yra atskirai suprojektuotas administracinis pastatas, kuriame be kitų patalpų bus įrengta daugiafunkcinė salė, kuri leis vaikų globos namams plėtoti bendradarbiavimo ryšius su vietos bendruomene, gerinti socialinių įgūdžių ugdymą, bei padės spręsti sociokultūrinius vietos bendruomenes poreikius. Savivaldybė savo biudžeto lėšomis finansuoja vaikų globos namų statybos ir įrengimo išlaidas: trijų gyvenamų namų statybą, administracines patalpas su garažais, pagalbinėmis patalpomis bei daugiafunkcine sale, žaidimų ir sporto aikštyno, lietaus nuotekų surinkimo sistemos, administracinio pastato geotermines katilines, automobilių stovėjimo aikšteles, pavėsines bei aplinkos sutvarkymo darbus. Kiekvienas namelis yra suprojektuotas autonomiškai, su atskira geotermine katiline, kita įranga. Jei ateityje nebus poreikio vaikų globos namams, šios patalpos bus panaudotos rajono gyventojų socialiniams būstams.
Projekto sprendiniai buvo ruošiami nuolat konsultuojantis su Ministerija. Kadangi šio projekto įgyvendinimui nebuvo skirtos valstybės biudžeto nei Europos Sąjungos lėšos, todėl savivaldybė savo lėšomis stato objektą Geisiškėse. Projekto kąštai yra dideli, tačiau kokybiška technika, statybinės medžiagos ir apskritai, tokios didelės apimties darbai kainuoja brangiai.
Nereikia pamiršti, jog Vilniaus rajono vaikai auga kaimiškoje aplinkoje, o triukšmo ir chaoso jiems pakanka  toje situacijoje, kai jie yra paimami iš šeimų.
LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė ne kartą domėjosi šiuo projektu. Jos Ekscelencija pagyrė Vilniaus rajono savivaldybę už laiku įgyvendinamą iniciatyvą. Seimo narės Filipovičienės skleidžiamos abejonės ir netinkamas palyginimas su Švėkšna tikrai nenušviečia viso projekto esmės. Seimo narė neišnagrinėjo tinkamai projekto, neįsigilino į opias rajono socialines problemas, todėl jos aštrūs teiginiai klaidina skaitytojus.

Shadow up